Toto je 15+ krutých právd, o ktorých by ste radšej nevedeli. My vám ich však aj napriek tomu povieme

Lucia Mužlová Ešte viac

Dnes vám prinášame práve fakty, ktoré platia o každom jednom z nás. Sú založené na štatistikách a rôznych prieskumoch; niektoré z nich vám možno prídu ako nepodstatné, iné opisujú celkom vážne veci. Ste pripravení na pravdu? Tak nech sa páči…

#1

Bez ohľadu na to, aký dobrý a láskavý človek ste, predsa existuje aspoň jeden človek, ktorý si o vás myslí, že ste obyčajný darebák a naničhodník.

#2

Nie ste až takí výnimoční, ako si myslíte, najmä čo sa týka vzhľadu. Podľa štatistík, aj keby ste boli jeden z milióna, bolo by na svete ešte približne 7 tisíc vám podobných ľudí.

Unsplash.com/Parker Whitson

#3

Niektoré z vašich najobľúbenejších spomienok na detstvo sú v podstate falošné spomienky. Váš mozog si ich buď vytvoril, alebo ste ich pozmenili po každom raze, čo ste si na ne spomenuli.

#4

Život nie je fér a ľudia len málokedy dostanú to, čo si zaslúžia. Našťastie, lebo len málokto z nás by si zaslúžil niečo ozaj dobré.

#5

Je veľmi pravdepodobné, že ak z vás nebude významná osobnosť dejín, jedného dňa budete úplne zabudnutí – nikto na Zemi si na vás nespomenie.

#6

Vedci sa domnievajú, že tyranosaurus Rex nedokázal revať. Divné, nie?

Unsplash.com/Umanoide

#7

Keď spíte, mikroskopické roztoče a ploštice vám objedajú odumretú pokožku.

#8

Vzhľad je v dnešnom svete dôležitý. Podľa výskumov majú atraktívni ľudia lepšie príležitosti a častejšie sa stretávajú s pozitívnym prístupom zo strany iných.

#9

Cukor je droga.

#10

Väčšina z tých najkrajších vecí, ktoré niekto o niekom povie, je povedaná na pohreboch. Najmä keď ide o niekoho, kto bol počas života panovačný a sebecký.

Unsplash.com/Ashim D Silva

#11

Na veľa vecí v živote nefungujú jednoduché riešenia, najmä nie vo vzťahoch. Bežne sa stáva, že obe strany sa buď mýlia, alebo majú pravdu. A na to jednoduchá záplata nestačí.

#12

Keď si niekedy hovoríte ‚Je to moja vina‘, máte dosť často pravdu. Iste, nie všetko zlé, čo sa vám stalo, je vašou chybou, no mnoho vecí áno. Je skvelé, ak si to dokážete priznať a prijať to, pretože si tým otvárate dvere k náprave, väčšej zodpovednosti a k tomu, aby ste sa naozaj poučili z vlastných chýb.

#13

Väčšina ľudí chce, aby ste sa mali dobre. Nie však lepšie než oni, lebo to by vás museli dobehnúť, ale ani horšie, lebo to by vám museli pomáhať. Ideálne je, keď sa skrátka máte fajn.

#14

Každý sa špára v nose. Aj tí, ktorí to popierajú, aj tí, ktorí si potrpia na to, ako vyzerajú.

pexels.com

#15

V určitom okamihu svojich životov sa vaši rodičia zamýšľali nad tým, aké by to bolo, keby ste sa im nikdy nenarodili. Nemajte im to za zlé, všetci prehodnocujeme svoj život a premýšľame, čo by bolo, keby…

#16

V tomto storočí umiera viac ľudí na prejedanie, než na podvýživu.

#17

Platí, že najväčším nepriateľom človeka je človek sám. Podľa štatistík je totiž pravdepodobnejšie, že spáchate samovraždu, ako to, že vás niekto zabije.

#18

Vďaka rozmachu on-line randenia je dnes veľa ľudí, ktorí prvý krát videli svoju budúcu životnú lásku, keď sedeli na záchode. Teda, romantika ako vyšitá!

#19

Väčšina nášho oblečenia, technického vybavenia ale aj jedla sú produktami ľudského otroctva, krutých pracovných podmienok a lacných pracovných síl.

Pozri aj: Ako spoznať psychopata? Podľa toho, že často používa týchto 5 viet

list25

0
Komentovať (0)