Toto je 5 typov správania, ktoré sú predzvesťou blížiaceho sa rozchodu

Michal Blaško Ešte viac

Možno aj vás prekvapí správa o rozvode či rozchode páru, o ktorom si všetci mysleli, že je úplne dokonalý. Asi aj oni sami boli presvedčení o tom, že určite spolu zostarnú. No niečo sa pokazilo a už sa naťahujú o spoločný majetok či deti. Ako sa to mohlo stať? V skutočnosti každému do cesty prichádza zopár znamení. A niekedy stojí za to ich počúvať!

Nič sa nedeje len tak. Aj rozchod má viacero príčin. Dnes vám ukážeme 5 najčastejších faktorov, kvôli ktorým skončil už nejeden vzťah.

#1 Unáhlené rozhodnutia

Natalia Kulakova

Neraz počas krízy v manželstve či vo vzťahu máme chuť zbaliť si kufre a hľadať lásku v inom náručí. Avšak nie vždy majú tieto unáhlené rozhodnutia zmyslel. Preto si dajme načas a poriadne o vzťahu popremýšľajme. Susedova tráva nie je vždy zelenšia, i keď sa nám to tak môže javiť z našej strany plotu.

#2 Striktné pravidlá v domácnosti ničia vzťah

Natalia Kulakova

Dokonca je to aj vedecky dokázané. Chápeme, všetci chceme mať nejaký systém, aby nám domácnosť či deti neprerástli cez hlavu. Ale skúste sa nadýchnuť. Nemusíte predsa vysávať každú sobotu. Miesto toho sa vyberte do lesa. A domácnosť upracete spoločne, keď na to budete mať chuť. Domácnosť má predsa slúžiť vám a nie vy jej!

#3 Pozor na rozvod vašich priateľov

Natalia Kulakova

Stáva sa to. Aj v našom blízkom okolí. Zrazu sa rozíde/rozvedie nejaký pár a my už začíname uvažovať nad tým, či by to aj pre nás nebolo to najlepšie riešenie. Skúste tieto myšlienky stopnúť čo najskôr. A o tom, čo cítite, sa nezabudnite porozprávať so svojím partnerom.

#4 Práca by nemala byť na prvom mieste

Natalia Kulakova

Avšak bohužiaľ, mnohí ľudia ju majú na prvom mieste osobného rebríčka hodnôt.  Všetci musíme pracovať. Ale ak z práce urobíme zmysel svojho života, môžeme prísť o to  najdôležitejšie. A nemať sa ku komu vracať je naozaj smutné. Všetko s mierou. Na to by sme naozaj nemali zabúdať.

#5 Zatĺkanie svojej nevery

Natalia Kulakova

Vieme, u nás je nepísané pravidlo, ktoré radí neveru za každú cenu zatĺkať. Avšak skôr či neskôr aj tak vyjde najavo. A priznať sa k zlyhaniu dokáže len naozaj silný charakter. Paradoxne práve priznanie pravdy vám môže zachrániť manželstvo.

Rozvodovosť bohužiaľ každým rokom stúpa. Avšak mali by sme mať na pamäti, že ak budeme na našich vzťahoch skutočne pracovať, môžeme to zmeniť. Najhoršie je, ak sa partneri začnú vzájomne vnímať ako úplnú samozrejmosť. Prestanú sa o jedného snažiť a vzťah pomaly, ale isto speje k nevyhnutnému koncu. Pevne veríme, že toto nebude vašim prípadom!

Pozri aj: Ak robíte týchto 18 vecí, muži o vás stratia záujem, a to aj keď ste mimoriadne atraktívna žena

zdroj: brigthside

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: