Toto je 7 druhov lásky. Poslednú lásku zažije len skutočne malé percento párov

Lucia Horáková Ešte viac

Láska patrí medzi najkrajšie city, ktoré môžeme počas života prežívať a je len na nás, ako sa k nej postavíme. Niekedy stačí málo a môže sa skončiť skôr, akoby sme chceli, inokedy pretrváva aj počas celého života.

Psychológovia sú presvedčení o tom, že človek je schopný zažívať rôzne druhy lásky, niekedy sa to dokonca stáva s tým istým partnerom. Zostavili preto rozdelenie do 7 kategórií, v ktorých by ste sa mali násjť aj vy.

Poblúznenie

Obdobie, kedy sa ľudia sotva poznajú a cítia vzájomnú príťažlivosť, i napriek tomu, že poriadne ani len nevedia, či majú niečo společné, sa pokladá za prvý krok zamilovanosti. Podľa psychológov sa môže v priebehu času prehĺbiť na niečo silnejšie, no nie je to pravidlom.

Záujmy

V tomto type lásky sa ľudia zvyčajne k sebe dostanú prostredníctvom spoločných záujmov, názormi na život a pocitmi, že sú pochopení. Psychológovia sa domnievajú, že táto intimita bez vášne bude z najväčšou pravdepodobnosťou viesť iba k priateľstvu a nie k plnohodnotnej láske.

Foto: pixabay.com

Prázdna láska

Páry, ktoré zažívajú tento druh lásky, majú vzťah bez intimity a vášne. Niekedy sa tento typ môže objaviť po veľkej vášnivej láske, ktorá postupom času ochladne.

Láskavá láska

Tento typ lásky je charakteristický pre odhodlanie a vášeň. Je to láska, ktorá vznikne, keď sú dvaja ľudia navzájom skutočne priťahovaní a sú pripravení dodržiavať vzťah vo dvojici a harmonické spolunažívanie. Nemajú však skutočnú intimitu. Psychológovia si myslia, že láska takýchto párov môže trvať dlhý čas, no ich šťastie je relatívne.

Romantická láska

Jeho hlavnou podstatou je vášeň a intimita. Dvojica sa navzájom priťahuje a cítia sa spolu veľmi dobre, no nie sú pripravení robiť vážne záväzky. Takéto páry sa väčšinou nedopracujú k spoločnému žitiu či manželstvu.

Foto: pixabay

Spoločník

Takéto vzťahy sú oveľa silnejšie ako bežné priateľstvo a medzi partnermi vzniká skutočná pripútanosť. I keď medzi dvojicou nie je veľa vášne, psychológovia tvrdia, že vzťah môže vzniknúť aj po dlhých rokoch známosti či manželstva.

Dokonalá láska

Za najlepšiu môžeme pokladať dokonalú lásku, ktorá je zložená zo všetkých troch zložiek, a to je vášeň, emocionálna intimita a oddanosť. Tento vzťah je zriedkavý, no pokiaľ sa podarí, má najväčšiu pravdepodobnosť vydržať aj po celý život.

Lucy, brightside.me

0
Komentovať (0)