Toto je 8 vecí, ktoré má mať každý muž, aby ho ženy považovali za ideálneho. Súhlasím so všetkým okrem bodu č. 6

Lucia Mužlová Ešte viac

Tentokrát sa na kombináciu fyzických predpokladov a tých “správnych” vlastností, ktorým neodolá žiadna žena, pozrieme z toho vedeckého pohľadu. Výskumy sa totiž zhodujú na tom, že takýto by mal byť muž, ktorý je magnetom na ženy.

#1 Husté obočie a hranatá tvár

Ako sa ukázalo, muži, ktorí majú obočie upravenejšie ako niektoré ženy, nie sú vôbec sexy. Ženy u nich preferujú husté obočie a hranatú tvár – tieto črty totiž prirodzene považujeme za symbol mužnosti (na rozdiel od vytrhaného obočia).

pexels.com

#2 Brada

Výskumy hovoria jasnou rečou. “Ideálny muž” by mal byť zarastený. Ukázalo sa však aj to, že rovnako ako čerstvo oholená tvár, ženy nepriťahuje ani priveľká brada, ktorá je teraz (žiaľ) tak trendy. Aká je teda tá správna miera zarastenia?

Ženy hodnotili 4 typy mužov. Prvú skupinu tvorili čerstvo oholení muži, druhú muži s miernym zarastením, tretiu muži, ktorí sa neholili zhruba 10 dní a poslednou skupinou boli muži s bradou. Na plnej čiare vyhrala tretia skupina, teda muži, ktorí sa neholili zhruba 10 dní.

#3 Jazvy

Áno, ak ste tušili, že sa na tomto zozname objavia, tušili ste správne. Ženy na mužoch priťahujú aj jazvy. Sú pre ne symbolom toho, že muž nie je “z cukru”.

#4 Hanblivý úsmev

Toto zistenie je možno prekvapujúce, no ukázalo sa, že ženy priťahujú muži, ktorých úsmev je tak trochu hanblivý alebo zdráhavý. Naopak, ak muž svojím smiechom zaplní celú miestnosť, za príliš príťažlivé to nepovažujú.

pexels.com

#5 Vek

Počuli ste už o “efekte Georgea Clooneyho”? V skratke, ide o to, že väčšinu žien jednoducho rovesníci nepriťahujú. Istý výskum dokázal, že ak by si mala žena vybrať medzi sympatickým mužom v jej veku alebo medzi mužom starším o niekoľko rokov, takmer vždy by si vybrala druhú variantu. Starších mužov totiž prirodzene považujeme za múdrejších, vyrovnanejších a nezávislejších.

#6 Šetrnosť

Ďalší výskum ukázal, že ženy nemajú radi mužov, ktorí sú v oblasti peňazí priveľmi ľahkovážni a nedokážu si nič našetriť. Naopak, sporovliví muži sú považovaní za ľudí s pevnou vôľou a považujeme ich za atraktívnejších. Všetko vysvetľuje nasledovný vtip: “Ak má manžel vašej priateľky posledných 50 EUR a pozve za ňu svoju manželku na romantickú večeru, je to ten najväčší romantik. Ak to spraví váš manžel, je to ten najväčší idiot.”

#7 Zvieratká

Predpokladané už dlho a konečne potvrdené. Ženy milujú mužov, ktorí milujú zvieratá. A ideálne sa o nejaké aj starajú. Ak sa totiž muž dokáže postarať o domáceho miláčika, podvedome predpokladáme, že sa dokáže postarať aj o ženu a o dieťa.

pexels.com

#8 Hudobný nástroj

Tento experiment bol naozaj veľmi zaujímavý. Jeho hlavným predstaviteľom bol muž, ktorý sa pokúšal baliť ženy na ulici a pýtal si od nich telefónne číslo. Zaujímavé však bolo, že vedci ho po istom čase vždy trocha “zmenili”.

Raz totiž muž niesol tašku z telocvične, raz mal úplne prázdne ruky a v poslednej situácii držal v rukách gitaru. Ako sa ukázalo, práve tá mu priniesla najväčší úspech. Vďaka nej mu dalo svoje číslo až 35% žien. Keď mal rovnaký muž prázdne ruky, číslo sa mu podarilo získať od 14% žien a najhoršie pochodil, keď bol za športovca. Tomu dalo číslo len 9% žien.

Pozri aj: Brunetky, blondíny, ryšavky traste sa! Toto je 20+ tých najkrajších vlasových trendov od farby až po komplikované účesy

zdroj: babskeveci.sk, brightside

0
Komentovať (0)