Toto je 9 spôsobov, ako prinútiť mihalnice rásť už za 1 mesiac. Vďaka tipu č. 7 už nemusím používať maskaru!


Nechce sa vám investovať do drahých kozmetických procedúr, no vaše mihalnice vás s tým vypadávaním už poriadne štvú. Niekedy je menej viac a dostať ich do pozoru ide aj jednoduchšie ako vyhadzovaním peňazí za neuveriteľné drahé kúry. Toto je 9 spôsobov, ako na to!

pixabay.com

Posilňujte

Ideálny spôsob, ako im pomôcť, sú vitamíny. Kefku z nepoužívanej špirály si poriadne umyte a vyčistite a potom si minimálne na noc nanášajte na mihalnice niekoľko kvapiek tekutého vitamínu E. Pozor dajte len na to, aby sa vám tekutina nedostala do očí.

Premasťujte

Druhou pomocnou barličkou sú oleje. Urobte to isté, čo v bode vyššie. Používajte tekutý kokosový alebo olivový olej. Obsahujú množstvo vynikajúcich mastných kyselín, ktoré vaše riasy prebudia k životu a opäť začnú rásť.

pixabay.com

Mastite

Mastiť a premasťovať v tomto prípade neznamená celkom to isté. Mihalnice premastíte olejmi, no namažete ich iba vazelínou. Klasická kozmetická vazelína! Kúpite ju za lacný peniaz v každej drogérii a nanášajte ju v maličkom množstve na riasy kefkou. Pozor, aby sa nedostala do očí.

Vyživujte

Mihalnice viete posilniť aj zvnútra. Jedzte veľa bielkovín, kúpte si výživové doplnky s draslíkom. Pomáha tiež častá konzumácia orechov, červeného mäsa, rýb, vajíčok či surovej zeleniny.

pixabay.com

Oživujte

Viete, čo je ešte lepším životabudičom ako káva? No predsa zelený čaj! Obsahuje antioxidanty a vitamíny, a preto sa používa aj v kozmetike pri liečbe a prevencii vypadávania vlasov. No a keďže vlas a chlp je v tomto prípade to isté, nanášajte si odvar zo zeleného čaju na mihalnice a uvidíte, ako sa zmenia.

Masírujte

Aj masáž pomáha, hoci sa to zdá nemožné. Prostredníctvom pravidelného jemného masírovania očí zlepšíte prekrvenie a výživu mihalníc a stimulujete tak ich rast. Masírovať si oči môžete len vlažnou vodou, alebo suchými rukami. Nepoužívajte oleje, ktoré by sa vám mohli dostať do očí, v tom lepšom prípade by to len štípalo.

pixabay.com

Maskujte

Dajte mihalniciam vyživujúcu masku. Najlepšia je z jedného vajíčka rozmiešaného s jednou čajovou lyžičkou vazelíny alebo čistého glycerínu. Obsahuje biotín a vitamíny skupiny B a vaše mihalnice budú po tejto bombe ako znovuzrodené.

Čistite

Dôležité je aj pravidelné, no šetrné čistenie nielen mihalníc ale aj samotných predmetov, s ktorými prichádzajú do kontaktu. Niekedy sa totiž stáva, že kefky z riaseniek sú jednoducho už také špinavé a majú na sebe toľko baktérií, že si nimi zničíme celé mihalnice.

pixabay.com

Neťahajte

Ak patríte k tým parádniciam, ktoré si riasy vytáčajú pomocou špeciálnych klieštikov, robte to veľmi jemne. Možno ste si to nevšimli, no pri každom ťahu vytrhnete niekoľko mihalníc a tie už nemusia dorásť. To oslabuje aj ostatné sestry, a tak sa časom stane, že začnú jedna po druhej vypadávať aj samé. Klieštikom je lepšie sa vyhýbať.

Pozri aj: Moje vlasy boli riedke a bez objemu. Potom som vyskúšala týchto 9 tipov od kaderníčky, na ktoré dnes nedám dopustiť!

zdroj:  babskeveci.sk (M)


Komentáre

komentárov