Toto je dôvod, prečo majú tanečnice takú krásnu postavu! Dodržiavajú týchto 7 pravidiel, ktoré by ste mali poznať tiež

Monizz Ja žena

Byť elegantná a ženská, najlepšie štíhla ako tanečnica. Každé dievča sníva o tom, že raz príde ten deň, kedy bude aj ona vyzerať ako princezná. Ale také dni neprichádzajú samé od seba a my ženy vieme, že preto treba veľa urobiť.

pixabay.com

Prešlo už veľa času a ideál krásy v podobe ladných tiel baletiek a klasických tanečníc stále fascinuje ľudské oči. Tieto ženy vyzerajú ako vytesané sochy, majú dokonalé telo a sú štíhle tak akurát. Ani príliš, ani málo. Ak si však myslíte, že tanečnice majú krásne ženské tvary len vďaka tancu, ste na omyle. Tanec urobí veľa. No presne tak veľa, ako akýkoľvek iný pohyb. Tajomstvo ich postáv tkvie vo výžive.

6 pravidiel výživy pre baleríny

Baleríny spravidla nejedia soľ. Skutočne špičkové tanečnice sa jej vyhýbajú ako môžu, pretože zadržiava v tele vodu. Svoj deň začínajú ovsenou alebo inou obilninovou kašou, ktorá telu dodá dostatok energie na najbližšie 4 hodiny. Do kaší si soľ nepridávajú, pretože jedia normálne – aj pečivo, aj chleby. A v tých je soli dosť. Znamená to teda, že prísun potrebných látok zo soli majú, len nie v takom množstve, na aké sú zvyknutí bežní ľudia.

pixabay.com

Tanečnice pijú veľa vody. Pitný režim je základom každého zdravého stravovania, chudnutia, či fit štýlu. Nepijú minerálky, ani sladené nápoje. Prinajmenšom 1,5 litra vody je samozrejmosťou v prípade, že nemajú tréningy. Ak tréningy majú, príjem tekutín sa zvyšuje aj niekoľkonásobne.

pixabay.com

Polievka je hlavné jedlo. Výdatné polievky sú základnou zložkou obedov. Keďže tanečníci často trénujú dopoludnia a popoludní pokračujú, nemôžu si žalúdok zaťažiť mäsitými pokrmami s prílohou. Polievku vnímajú ako hlavné jedlo a nie len ako predjedlo či doplnok k výdatnému obedu.

pixabay.com

Tanečnice jedávajú polovičné porcie. A niektoré ich dokonca jedávajú v takom množstve ako bežní ľudia, ibaže nezjedia všetko naraz, ale rozdelia si jedlo na každé 3-4 hodiny. Takto si zabezpečia stály prísun energie a zároveň spália toľko, koľko telo dovolí.

pixabay.com

Jedia kedykoľvek a najviac večer a v noci. Hoci sa hovorí, že je to škodlivé, tanečníci končia predstavenia večer a kým prídu domov, často sa blíži k polnoci. Až vtedy si dajú výdatnú porciu jedla. To, pravdaže, neplatí pre nás. Jesť o desiatej či jedenástej večer je nemysliteľné, ak nemáte počas dňa dostatočný výdaj energie a nespíte aspoň najbližších 8 hodín.

pixabay.com

Tanečniciam mnohí poradcovia odporúčajú jesť morské plody. Sú výživné a čerstvé, jedia sa s množstvom zeleniny a pre telo sú veľmi zdravé. Nemajú žiadne konzervanty ani tuky. To isté platí aj o niektorých druhoch rýb. Z rýb jednoducho nikdy nepriberiete.

pixabay.com

1 inšpiratívny deň

Ak si chcete udržať pomerne štíhlu líniu, odporúčame inšpirovať sa jedálničkom z jedného bežného dňa baletnej tanečnice.

Na raňajky si pripravte ovsenú alebo inú obilninovú kašu osladenú výlučne medom, pridajte ovocie a oriešky. Kávu si môžete dopriať bez mlieka a bez cukru. Počas dňa si kedykoľvek ujedajte z ovocia alebo zeleniny, v tomto smere neexistujú žiadne obmedzenia. Ak ste hladní a máte chuť na desiatu, dajte si celozrnné sušienky.

pixabay.com

Na obec sa najedzte výdatnej polievky a ak vám to nestačí, pripravte si ako druhé jedlo ľahký šalát, pokojne aj s kuracím mäsom. Vynechajte však aspoň prílohu.

Popoludní si opäť doprajte ovocie a zeleninu a na olovrant si dajte ku káve hrsť orieškov, alebo inej sýtej a zároveň zdravej potraviny.

Nezabúdajte počas celého dňa piť čistú vodu, dovoliť si môžete nesladené čaje a ak máte radi bublinkové, nahraďte sladké vody aspoň minerálnymi. Ochuteným sa naozaj vyhýbajte.

Na večeru si doprajte výdatné jedlo, ktoré môže pozostávať z mäsa, cestovinového šalátu, alebo vajíčok. Nezabudnite sa počas dňa aspoň raz prejsť a chôdzi venujte prinajmenšom 20-30 minút. Ak chodíte do fitness centra, alebo robíte nejaký iný šport, rozhodne môžete tempo navýšiť. Na večer pred spaním si doprajte zeleninovú alebo ovocnú šťavu, prípadne smoothie.

Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Zistite podľa tabuľky svoju ideálnu hmotnosť. Možno by ste vôbec nemali držať diéty, ale skôr naopak, priberať

zdroj: babskeveci.sk (Monika)

0
Komentovať (0)