Toto je dôvod, prečo s vami ide váš pes aj do kúpeľne! Dokáže vám dať najavo, že sa deje niečo zlé

Monizz Ešte viac

Ak ste majiteľom psíka, a ak ho ešte navyše máte aj vo vnútri, určite viete, aké lojálne a verné tieto zvieratá dokážu byť doslova na každom kroku. Stačí, že sa pohnete z miesta, a ak sa náhodou za vami nerozbehnú, ich oči a uši budú pozorne sledovať každý váš krok.

pexels.com

Pochopiť psa nie je ťažké, pretože jeho bezprostrednosť nemá hraníc. Ak mu raz venujete domov a lásku, zmyslom jeho života sa stane vracať vám ju stále späť. Viac, viac a viac. Toto je 12 rôznych znakov, ktoré robia psíky najčastejšie a snažia sa vám tak dať najavo svoje pocity a požiadavky.

Psie oči

Najčastejšie a zároveň najzbožňovanejšie sú psie oči a o to viac, ak sú to oči šteniatka. Veľavravné pohľady plné lásky a vydierania hádžu vtedy, keď po niečom naozaj túžia. Výsledkom je nielen láska, ale aj čoraz väčšia dôvera medzi pánom a psom.

pexels.com

Pobehovanie okolo

Väčšinou nás psíky motaním sa popod nohy poriadne rozčuľujú, a to najmä vtedy, keď sa najviac ponáhľame, prípadne niečo nesieme v rukách. Nemožno však poprieť, že ich milujúce oči upreté priamo do tých našich nás dostávajú do kolien. Veterinári tento jav odôvodňujú ako psí inštinkt, ktorý chlpáčovi napovedá, že svorka vždy všetko robí spolu. Nuž darmo, aj vy do nej už patríte. Aspoň podľa vášho domáceho miláčika.

pexels.com

Nosí darčeky

Donesie vám váš chlpáč hračku, šišku či drievko? Okrem toho, že sa chce hrať, vám preukazuje aj chuť zdieľať a deliť sa s vami o svoje veci. Dáva vám tým najavo svoju absolútnu dôveru.

pexels.com

Maznanie po jedle

Psíky by sa podľa veterinárov pri jedle nemali rušiť. No po jedle je láskanie a mojkanie to najlepšie na svete, čo môžete pre svojho domáceho maznáka urobiť. Ukázalo sa totiž, že najlepším časom na totálnu blaženosť je pre psa plné brucho a láskyplné dotyky jeho majiteľa.

pexels.com

Olizovanie

Ak vám psík olizuje ruky alebo tvár, pes si na vás odbúrava svoj stres. Poddajné správanie, zaliečanie sa a niekedy priam falošné láskanie je prejavom uvoľňovania adrenalínu. Veterinári tvrdia, že ak to váš pes robí pričasto, mali by ste v jeho živote niečo zmeniť. Pravdou však je, že určitá skupina psíkov je plná stresu a adrenalínu takpovediac od narodenia a človek s tým nevie spraviť veľmi veľa. Samozrejme, olizovanie, nech má už akýkoľvek význam, je znakom lásky a dôvery.

pexels.com

Ide sa zblázniť, keď prídete domov

Chaos, skákanie, piskot alebo štekot, sem-tam nejaké to cvrknutie. Toľko lásky a radosti, koľko dokáže mať jeden pes z návratu svojho pána po niekoľkých hodinách domov, nedokáže mať snáď nikto na svete. Odpoveď na to, čo to znamená je jednoduchá: vášmu psovi ste neuveriteľne chýbali.

pexels.com

Vie, keď sa deje niečo zlé

Psovi nemusíte povedať, že sa cítite na figu, pes to vycíti aj sám. Dokáže čítať vaše pocity, cíti prostredníctvom akéhosi vzdušného napätia, že niečo nie je v poriadku. Vtedy sa snažia vás upokojiť alebo pri vás jednoducho ležia a nechávajú vás užívať si ich prítomnosť.

pexels.com

Pes v posteli

I keď to nechceme, každému majiteľovi psa vo vnútri sa stalo, že sa ráno prebudil s chlpáčom v posteli. Môžete mu to zakazovať koľko chcete. Nejde o nič viac ako o to, že vaša posteľ je pohodlnejšia než pelech a vaša prítomnosť božskejšia než prázdna obývačka.

pexels.com

Zdvíha na vás labku

Zdvíhanie labky väčšinou znamená, že psík má chuť sa hrať, prípadne má dobrú náladu alebo si jednoducho vynucuje vašu pozornosť. Niektoré psy na seba takto upozorňujú dokonca vtedy, keď sú hladné.

pexels.com

Opiera sa o vás

I keď to nepotrebuje, lebo nohy mu slúžia dobre, váš pes sa o vás opiera. Hľadá kúsok lásky, pohladenia, pozornosti svojho majiteľa.

Snaží sa zistiť, čo si o tom myslíte

Aj keď sa vám to nezdá a váš chlpáč je tak trochu nezbedník, všimnite si, ako často si pýta váš názor. Postojí a nakloní hlavu nabok. Alebo jednoducho postojí a čaká, čo urobíte vy. Toto je skutočne poslušný pes, ktorý nechce nič viac a nič menej ako odobrenie toho, že dnes vám chýbal tak isto ako vy jemu.

pexels.com

Behanie očami

Váš pes leží, no uši má v pozore a oči napoly privreté? Behá s nimi zo strany na stranu. Pozornosť je vec, ktorú v psovi vzbudíte akoukoľvek malou hračkou, podnetom, vnemom. Pes je vždy pripravený hrať sa a stráviť so svojim pánom pár minút naozaj využitého času.

pexels.com

Aké čertoviny si na vás vymýšľa vás psík? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (M), animalchannel.co

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: