Toto je dôvod, prečo si naši predkovia nikdy nenechávali fotografie mŕtvych. Možno by ste to nemali robiť ani vy


Mnoho ľudí si necháva fotografie blížnych, ktorí už, žiaľ, nie sú medzi nami. Ak sa ale zaujímate o veci „medzi nebom a zemou“ a témy týkajúce sa spirituality vám nie sú cudzie, mali by ste zbystriť pozornosť. Fotografie zosnulých by nemali mať miesto pri živých a už vôbec by ste sa nimi nemali obklopovať. Nasledujúci článok vám prezradí prečo.

Je samozrejmé, že po smrti blízkej osoby je fotografia často to jediné, čo nám ešte zostalo. Pevne ju držíme v rukách, často si zvykneme i poplakať, no spomienky a takáto vizuálna „pomôcka“ nám našu milovanú osobu ozaj neprinavrátia. Fotografiami mŕtvych by ste sa rozhodne nemali obklopovať.

Late night dinner with 4 of our closest friends.

A post shared by Tanzer (@jasontanzer) on

Mnoho ľudí zaoberajúcich sa „duchovnom“ sa zhoduje v názore, že pre fotografie platia isté pravidlá, ktoré by mali zabrániť vplyvu energií mŕtvych na živých ľudí.

Ritrovamenti: nonna, papá, zii, nonno. #oldphoto#family#teneritá#cappellibellissimi#love

A post shared by Giulia Pizzato (@giuliapizzato) on

Po smrti ľudia jednoducho viac nepatria do sveta živých. Fotografiou sa však akosi udržiava puto medzi svetom mŕtvych a svetom živých a ľudia zaoberajúci sa touto problematikou vidia v takomto prepojení negatívny vplyv.

Za žiadnych okolností by ste si nemali nechávať fotografie mŕtvych zavesené na stene. Takýto každodenný kontakt s podobizňou zosnulých vás môže oberať o silu. Človeka to vie vyčerpať a oslabiť po emocionálnej stránke, dokonca sa vám môže zhoršiť mentálne i fyzické zdravie.

Veľmi zlým príkladom pamiatky na zosnulých sú fotografie z pohrebu. Najmä v minulosti bol tento zvyk zaužívaný, no zobrazenie tragickej udalosti na cintoríne nie je nič, čo by vám dodalo na šťastí či zdraví. Takéto fotografie len prehlbujú a predlžujú bolesť a negatívne spomienky. Preto by ste sa ich mali čo najskôr zbaviť.

maxpixel.freegreatpicture.com

Je možné, že fotky zosnulých si chcete nechať na pamiatku. Nie je na tom nič neobyčajné, no okrem toho, že by vám nemali vidieť na stene, by ste ich mali špeciálne skladovať. Ak si ich chcete odložiť, nikdy ich nemiešajte s fotkami živých. Fotografie zosnulých radšej vložte do čiernej tašky a od ostatných fotiek ich oddeľte kvôli negatívnym energiám.

Nie je žiadna katastrofa, ak sa u vás doma nájdu albumy, v ktorých sú fotografie zosnulých. Problémom sú len prípady, ak si takéto albumy prezeráte príliš často. Vášmu duševnému stavu to uberá na sile.

Time flies. #oldtimes #past #history #family #loveyou #irememberyou #oldphotograph #oldphoto

A post shared by Paula (@paulalallo) on

Niektorí ľudia sa proti častému prezeraniu fotiek zosnulých uchránili jednoduchým pravidlom. Pamiatka zosnulých je pre nich jediným dňom v roku, kedy spomienku na blížnych z druhého sveta posilnia aj „prelistovaním“ fotografií.

. . . . . . . . #CDV #oldphotos #oldphotograph #photography #photographylover #history #interesting

A post shared by Miss Sinsiwa ⚰ (@revoltcityrocker) on

Zavesiť na stenu fotografiu mŕtvych nie je pre niekoho jednoduchá záležitosť. Často je takýto úkon sprevádzaný strachom alebo nepríjemnými pocitmi. Psychológovia k tomu zaujali jasné stanovisko. V našom podvedomí takáto fotografia vytvára predstavu pominuteľnosti, ktorá je sama o sebe desivá. Fotografie mŕtvych nám pripomínajú i našu istú budúcnosť – fakt, že sa i my raz pominieme do ríše mŕtvych, keďže smrť sa týka každého z nás.

Pri držaní takýchto fotografií by ste si mali byť istí, že ste zosnulému odpustili. V opačnom prípade pohľad na fotografiu sprevádza pocit smútku, žiaľu, ale i zatrpknutosti.

Zaobchádzajte preto s takýmito fotografiami uvážlivo a nenechajte si nimi pošramotiť emocionálny stav.

Pozri aj: Osobný strážca princeznej Diany prezradil tajomstvo, prečo nosila dvoje hodinky na jednej ruke. Dôvod vás naozaj prekvapí!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), ofigenno.com


Komentáre

komentárov