Toto je dôvod, prečo si rozvedené ženy čoraz viac volia život osamote a boja sa znovu zamilovať

Lucia Mužlová Ešte viac

foto: MovieStillDB.com

Ste žena ako každá iná. Ráno vstanete, nalíčite sa, učešete, vyberiete si oblečenie do práce, vychystáte deti do školy a ponáhľate sa do práce. Poobede idete na nákup, prídete domov, urobíte s deťmi úlohy, pripravíte večeru a ak vám ešte ostane čas, prečítate si kúsok zo svojej obľúbenej knihy. Jediné, čo vás od ostatných žien odlišuje je status- rozvedená.

rozvedení pár
Foto: pixabay

Žijeme v dobe, kedy je rozvodovosť naozaj vysoká. Častokrát dvoch ľudí pri sebe neudržia ani deti ani manželská poradňa. Na lásku, ktorá na začiatku vzťahu bola sa postupom času akosi zabudne. Stále viac žien si ale po rozvode radšej zvolí život osamote. Nechcete sa viac sklamať a jednoducho, máte strach znovu žiť.

Táto doba je aj akýmsi fenoménom. Vychováva čoraz viac odolných žien. Nedá sa povedať, že by sme mali nejaké superschopnosti a boli úžasné v každom smere, no dokážeme byť oveľa samostatnejšie, rozhodnejšie a cieľavedomejšie. Rozvedené ženy alebo ženy bez partnera sa niekedy dostanú do bodu, kedy im samota nemusí spôsobovať iba muky.

Ženy sa ponoria do práce a starostlivosť o rodinu im zaberie veľa času. Iné zase nájdu potešenie v tom, že majú konečne o trochu viac času na seba. Keď príde víkend a deti odovzdávate svojmu exmanželovi, začína sa váš čas. Môžete si navariť obľúbené zdravé šaláty, ktoré deti v obľube nemajú, večer si doprajete pohár vína a konečne dáte prednosť filmom o živote pred rozprávkami od Disney.

matka s dcérou
Foto: pixabay

Keď upadnete do tohto, síce celkom príjemného stereotypu, na to, že vám chýba vaša polovička už celkom zabudnete. Na tento fakt si ale spomenie až vtedy, keď zistíte, že vaše deti sú dospelé, majú vlastné životy a vašu starostlivosť už nepotrebujú v takej miere. Odsťahujú sa z domu a zrazu máte voľného času pre samú seba až príliš veľa. Štatistiky dokazujú, že táto fáza môže byť pre ženu, ktorá sa rozhodla po rozvode ostať sama veľmi depresívna.

Podobný príbeh rozpráva aj nový film Zamilovaná Gloria od režiséra Sebastiána Lelia. Do hlavnej ženskej úlohy obsadil 58-ročnú holywoodsku herečku Julianne Moore, ktorá ako Gloria exceluje. Všetky rozvedené ženy sa v jej živote akosi nájdu. Vzťahy sú komplikované, no na čo by sme určite nemali zabúdať je, že život si treba užívať.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julianne Moore (@juliannemoore) on

Gloria je rozvedená žena s dospelými deťmi a bežnou kancelárskou prácou. Jej život nabral stereotypný charakter, no všetko sa zmení, keď sa jedného večera odviaže a spozná Arnolda. Láska príde ako z jasného neba, no po rokoch samoty ju ovládne strach. Ako vyzerá jej príbeh so všetkými radosťami aj starosťami a jeden z najlepších ženských filmov dnešnej doby si môžete pozrieť už od 16. apríla v slovenských kinách.

Ak ste si prešli náročným rozvodom, na bolesť ste už trochu zabudli, no nedúfate, že sa ešte niekedy zamilujete, možno vás inšpiruje príbeh ženy, ktorá dokázala čeliť svojmu strachu a stereotypu a dala láske druhú šancu. Ak máte vo svojom okolí moderné a nezávislé ženy, ktoré sú bez partnera a samé sa starajú o rodinu, vyjadrite im svoj rešpekt. Prechádzať si rozvodom a pozerať sa na veci z minulosti nikdy nie je ľahké, o čo vám presvedčí aj spomínaná filmová novinka Zamilovaná Gloria.

Tento článok vznikol v spolupráci so Itafilm.

0
Komentovať (0)