Toto je dôvod, prečo by ste sa nemali sťažovať na svoj život! Tento starý nadprirodzený rituál vám pomôže prekonať rany z minulosti


Ľudia sú často nešťastní a nespokojní práve preto, lebo toho majú na rováši akosi viac. Faktom však je, že hriechy z minulosti našich predkov si často sadajú a pretrvávajú aj v našich osudoch a my o nich ani netušíme. Nejde o žiadnu mágiu, ale o obyčajný zákon života: Koľko dáš, toľko sa ti vráti.

pixabay.com

Ak naši predkovia v minulosti porobili neplechu a svoje previnenia nenapravili, môžu sa vplyvom psychiky a ďalších javov prenášať aj na nás a naše deti. Je to jednoduché pravidlo, ktoré sa dá vysvetliť na ešte jednoduchšom príklade. Ak bol v minulosti vás otec ťažký alkoholik a vašu mamu v opitosti bil, stres z úderu sa preniesol ešte na vás a to priamo v tehotenstve. Potom celkom stačilo, že ste si pri rodinnej oslave spomenuli, čo nasledovalo, keď si otec vypil a vy ste mali len desať rokov.

Jednoduchá psychológia rituálu vďačnosti

Podľa mystikov je pointa vo vďačnosti. Kým nebudeme vďační za to, čo máme a neprestaneme svoju pozornosť upriamovať na negatívne javy v našom živote, nedosiahneme vnútorný pokoj. Rituál vďačnosti je veľmi jednoduchý krok, ktorý by mal ľuďom pomôcť preorientovať myseľ aj srdce na pozitívne vnímanie sveta. Kedy ste sa vy naposledy poďakovali za všetko, čo v živote máte?

pixabay.com

Nejde o materiálne veci, skôr o duchovné vlastníctvo. Rodina, priatelia, viera, energia. Čím viac sa človek sťažuje, tým viac energie z vás odchádza nevedno kam. Zastavte sa a uvidíte, aké šťastné časy nastanú. Prežite len jednu jedinú hodinu počas najbližšej nedele alebo iného voľného dňa len vo vďačnosti. Nevšímajte si zlé veci, nepozerajte sa na susedu, keď vás rozčuľuje, nehádajte sa s manželom a snažte sa počas celého dňa za všetko ďakovať. Počas tohto dňa si spisujte na papier všetko, za čo môžete povedať „ďakujem“. Aj za obyčajnú a chutnú šálku kávy.

pixabay.com

Lenže čo potom?

Ak si nie ste istí, že takáto drobnosť vám pomôže zmeniť život, pouvažujte nad ďalšími krokmi, ktoré môžete podniknúť. Popustite uzdu fantázii, začnite robiť tvorivé veci. Maľujte, spievajte, chodievajte do prírody, vyrábajte venčeky či štrikujte. Zamestnajte svoje ruky aj hlavu a tešte sa z každého pekného výsledku vašej práce. Najjednoduchším a zároveň prvým krokom k tomu je práve tvorivá činnosť.

Zostavte si rodostrom. Ani neviete, ako veľmi vás bude fascinovať, keď rodostrom dokončíte. Hľadajte a skladajte ho až pokým sa bude dať. Zaberie vám to množstvo času, začnete sa zaujímať o svoju minulosť, predkov a zároveň budete stále konfrontovaní s potrebou ďakovať, pretože si budete vedomí, že by ste rýchlo mohli spadnúť tam, kde ste boli. Ide o malú skúšku ohňom, no má v sebe toľko zaujímavého, že vás zaručene zabaví a možno nájdete v živote aj nový zmysel.

pixabay.com

Pomenujte svoj strach. Povedzte si nahlas, alebo napíšte na papier všetko, čoho sa bojíte. Od maličkostí ako je vyšetrenie u zubára, až po strach zo smrti rodičov, vaše obavy z budúcnosti či stres z partnerovej lásky k adrenalínovým športom. Všetko sa ráta a všetko vám pomôže.

Vyzývajte sa robiť veci, ktoré ste doteraz považovali za náročné. Vylezte s priateľmi na Kriváň, zasaďte si kaktusovú záhradu aj s rizikom, že vám v zime vymrzne. Skúste uvariť špeciality, na ktoré by ste si nikdy netrúfli či sa postavte partnerovi a vydobite si dovolenku pri mori.

pixabay.com

Na záver nezabudnite detoxikovať svoje telo. Je vynikajúcim začiatkom, ak skúsite denne odšťavovať džúsy aj napriek tomu, že ste to doteraz považovali za luxus. Doprajte si lepšiu čokoládu, nešetrite na sebe a svojich potrebách. Chodievajte ku kozmetičke aj keď máte pocit, že už na takéto procedúry nemáte vek. Nezabudnite, ste to len vy a váš život a nemusíte si niesť bremeno chýb, za ktoré ani nie ste zodpovední.

Pozri aj: Už žiadny kašeľ ani kýchanie na jeseň alebo v zime! Stačí, ak k popučenému banánu pridáte tieto 2 suroviny, ktoré má doma každý

zdroj: babskeveci.sk (M)


Komentáre

komentárov