Toto je jediná vec, ktorú muži chcú viac ako sex! Nikdy však o tom nehovoria


O tom, že je sex na rebríčku mužov poriadne vysoko, niet pochýb. Muži na sex myslia poriadne často, práve preto sa táto téma stáva aj predmetom množstva vtipov. Niektoré ženy ale zastávajú názor, že muži nemajú na mysli nič iné, len uspokojenie. Často sú prirovnávaní k zvieratám pre svoje živočíšne pudy a nejedna dáma má pocit, že sa muž v skutočnosti nezaujíma o ňu a ide mu len o jedno. Sú však tieto tvrdenia pravdivé a je pre mužov sex alfou a omegou ich života?

pixabay.com

Rozdielnosť v prístupe k životu i iný spôsob myslenia mužov a žien je nepopierateľným faktom. Často sa však my ženy možno nevieme dostať na rovnakú vlnovú dĺžku s mužským pokolením a je to tak i opačne. V takýchto situáciach dochádza k vzniku sporov alebo mylných predstáv o opačnom pohlaví. Sú muži posadnutí sexom alebo sme si o nich takúto falošnú mienku samé vytvorili?

„Jediné, na čo chlapi myslia a po čom túžia, je sex.“ Určite sa na svete nájdu i takíto jedinci, bezpochyby je ich najviac vo veku, keď sú pohlavne zrelí a ich sexuálny život sa ešte len začína. Je to prirodzený odraz pubertálneho veku, no približne po 19. roku života sa väčšina z nich začína meniť. Z chlapcov sa pomaly začínajú stávať muži, ktorým už nejde len „o jedno“.

pixabay.com

Možno je to len mužská hrdosť a ego, ktoré ukrýva ich skutočnú podstatu. V záujme neprasknúť bublinu silného samca sa muži len ťažko priznávajú k ich skutočným túžbam. Predsa len je citlivá povaha a snaha o úprimné rozhovory odhaľujúce vnútro človeka vlastná skôr ženám. Muži si tak starostlivo zachovávajú tvár hrdinu, ktorý dáva city bokom, respektíve pre neho nie sú až tak dôležité.

O čom je potrebné s mužom hovoriť

Muži nemajú v úmysle ženy uraziť alebo v nich vytvárať pocit menejcennosti. Ak sa niekedy žena cíti len ako korisť, na ktorú má muž chuť, ide o fakt, že muži majú od prírody príťažlivosť o opačnému pohlaviu silnejšiu. Skutočnosť je však jasná. Sex tvorí len polovicu úspechu v zdravom a šťastnom vzťahu. Ani najlepší milenec alebo milenka nedokážu nahradiť všetky aspekty plnohodnotného partnerstva.

pixabay.com

Muži v skutočnosti potrebujú lásku rovnako ako ženy. Možno im občas príde zaťažko, že toto tajomstvo ženy neodhalili a ich ego im nedovolí to ani prezradiť. Muž si chce so svojou ženou vytvoriť akýsi súkromný svet, ktorý je zamknutý pred všetkými ostatnými. Ostrov lásky a mieru, kde si dvaja rozumejú, je niečo, čo sex dopĺňa, nevie to však nahradiť. Ženský dotyk, hoc len letmý, no plný lásky dokáže muža nesmierne stimulovať. Pozdvihne náladu či postrčí k novej výzve. Pocit, že partnerka stojí pri ňom a je tu pre neho je nenahraditeľný. Nie vždy sa k tomu muž prizná. Žiaden chlap nechce ostať v očiach jeho polovičky slabý alebo mäkký.

Každý človek bez rozdielu pohlavia potrebuje cítiť lásku. Niekomu viac chýbajú dotyky, u iného sú to zas slová. Bez nich to vo vzťahu jednoducho nejde ani u dvojmetrového siláka, ani u nežnej a krehkej ženy. Slová povzbudenia sú pre chlapa balzamom na dušu, nemali by ste ho o nich ochudobniť.

pixabay.com

Aj keď sa „pokecu“ o všeličom možnom radšej oddávate s kamarátkou, nemali by ste svoj záujem o muža úplne uhasiť. Samozrejme nejde o žiadne výsluchy, no bežný záujem o to, aký mal deň alebo čo sa mu dnes podarilo je veľmi prospešný. Komunikácia je predsa nevyhnutným stavebným kameňom.

Veľmi dôležité je oceniť mužské úsilie. Aj keď ide o obyčajné domáce práce alebo aj o neúspešnú snahu opraviť veci v domácnosti. Vaša ústna pochvala a uznanie vás nič nestojí, no mužovi dá nesmierne veľa.

Pýcha by nemala mať vo vzťahu miesto, preto nešetrite ani nasledujúcimi slovami, ktoré si každý muž iste rád vypočuje:

„Som veľmi rada, že si nás sem bezpečne priviezol. Ďakujem ti.“

„Si veľmi starostlivý, som nesmierne rada, že sa staráš o našu rodinu.“

„Si veľmi dobrý otec a manžel. Milujem ťa za to.“

„Milujem ťa.“

Keď váš partner príde z práce, možno niekedy nemá náladu. Pokúste sa mu ju po príchode ešte vo dverách vylepšiť obyčajnými slovami. „Ahoj! Som tak rada, že ťa vidím…“

Niekedy vidíte, že sa váš partner trápi, no na otázky nechce odpovedať. Objatie a slová pochopenia môžu byť v tejto chvíli veľkým povzbudením. „Všetko bude v poriadku.“

Po sexe by ste sa nemali každý otočiť mlčky na svoju stranu postele. Skúste ho po milovaní pochváliť. „No teda! Stále máš v sebe iskru ty zviera!“

pxhere.com

Slová i dotyky sú veľmi silné a dokážu zmeniť mnoho. Pokúste sa partnerovi prejaviť viac náklonnosti a jeho reakcie vás určite príjemne prekvapia.

Pozri aj: 8 dôležitých faktov o klitorise, ktoré dokonca nepoznajú ani niektoré ženy. Bod číslo 6 ma šokoval najviac!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc


Komentáre

komentárov