Toto je jednoduchý test, ktorý odhalí, či ste počas dňa vypili dostatočné množstvo vody

Lucia Mužlová Ešte viac

Je také ľahké zabudnúť na pravidelný pitný režim. Čím je však teplejšie, tým je pitie najlepšie čistej vody dôležitejšie. Naše telo nás na nedostatok samozrejme dokáže efektívne upozorniť. Nevieme sa sústrediť, sme nervózny a začne nás trápiť bolesť hlavy. Ak ste niekedy uvažovali, ako jednoducho zistiť, či pijete počas dňa dostatok vody, tu je jeden trik, ktorý vám pomôže.

pixabay

Počas normálneho dňa sa odporúča vypiť minimálne 8 dvojdecových pohárov vody. Nedostatok tekutín alebo teda dehydratácia sa odzrkadľuje aj na vašej pokožke. Jednoduchý trik, ako zistíte, že ste pili málo vody je, keď si chytíte kožu z opačnej strany dlane medzi prsty a pustíte ju, mala by sa okamžite vrátiť do pôvodného stavu. Ak sa tak nestane, napite sa vody.

Samozrejme, dôležité je vedieť aj to, že nie je pitie ako pitie. Do zdravého pitného režimu sa káva, ktorá mimochodom odvodňuje neráta. Zarátať si môžete napríklad šálku zeleného čaju alebo nesýteného a nesladeného nápoja. Ráta sa aj raňajkové smoothie alebo čerstvé šťavy, ktoré hydratácii tela taktiež pomáhajú. Najlepšia a najzdravšia je samozrejme čistá alebo minerálna voda.

Pozri aj: Je správne piť studenú alebo teplú vodu? Keď som zistila, ako to je, podarilo sa mi schudnúť a zbaviť sa problémov s imunitou

Lucia Mužlová, businessinsider.com

0
Komentovať (0)