Toto je najchamtivejšie znamenie zverokruhu, ktoré vám nedá ani korunu! Ak ste si mysleli, že je to Baran, ste na veľkom omyle

Lucia Mužlová Horoskopy

Sú pre vás peniaze v živote naozaj dôležité? Áno, môžeme si za ne nakúpiť potrebné veci a hovorí sa, že keď má človek peniaze, vybaví si naozaj všetko. Tieto cenné kusy papiera a mince pre nás znamenajú naozaj veľa, no nie každý s nimi dokáže aj dobre hospodáriť. Pozreli sme sa na jednotlivé znamenia zverokruhu a ich vzťah k peniazom. Astrológovia vytvorili rebríček. Pozrite sa, ktoré znamenie to s peniazmi naozaj vie!

12. miesto: Strelec

pexels.com

Strelec je znamenie, ktoré má od chamtivosti naozaj ďaleko. Sú to osoby, ktoré sa vždy rady podelia. To ale znamená, že by si mali dávať pozor na osoby v ich blízkosti, ktoré to často zneužívajú a nechávajú sa napríklad pozývať na obedy, večere a drinky. Strelci nestrácajú úsmev a dobrosrdečne sa rozdajú. Veľkým šťastím je, že k nim peniaze často prichádzajú len tak, samé od seba.

11. miesto: Vodnár

Vodnár je typické znamenie, ktoré nemá dostatočný prehľad vo svojich financiách. Vodnár rád svojich blízkych obdaruje a rád vidí úsmev na ich tvárach. Preto sa nebojí investovať aj do drahých darčekov. Sú skvelými hostiteľmi, ktorí na svojich návštevách nešetria a radšej si nakúpia všetko do zásoby. Takisto je radosťou mať ich napríklad na svadbách. Vždy viete, že obálka nebude skromná.

10. miesto: Lev

Lev je milovníkom dobrých vecí, luxusu a vo všeobecnosti by rád viedol bohatý život. Chce sebe aj svojej rodine dopriať všetko. Ak je potrebné niečo zaplatiť, nemá problém a už vyťahuje peňaženku. Ak Lev pozýva ženu na prvé rande, nikdy u nevezme do najlacnejšej reštaurácie alebo kaviarne. Chce ohúriť a byť ozajstným „levom“. Peniaze pre Levov neznamenajú stres, skôr pôžitok.

9. miesto: Baran

pixabay.com

Barani neutrácajú zbytočne, no nie sú ani chamtiví. Jednoducho si vedia financie dobre strážiť. Neradi míňajú veľa za dobré reštaurácie a služby ako také. Majú pocit, že každý v ich okolí by mal mať rovnaký prístup. Často majú nos na správne investovanie a v tejto oblasti radi nadväzujú nové kontakty. Vo svojich výdavkoch len zriedka robia chyby a vedia to o nich aj ich blízki, preto sa s problémom týkajúcim sa financií obracajú na nich.

8. miesto: Váhy

Váhy, ako to už býva zvykom, majú vo všetkom akúsi rovnováhu. To znamená, že tieto znamenia sú v sfére financií 50 na 50. Radi míňajú a radi si doprajú. Na druhej strane, keď treba, vedia veľmi dobre šetriť a obracať peniaze. Len zriedkakedy sú ale ochotné požičať peniaze. Ich filozofiou je, že peniaze by sa jednoducho požičiavať nemali. Radi si peniaze užívajú spolu s niekým, a keď môžu obdarovať partnera alebo rodinu, sú najšťastnejšie.

7. miesto: Škorpión

pixabay.com

Škorpión je vo svete financií veľmi šikovný. Peniaze, ktoré zarobí, vždy používa na vlastné účely a na to, aby zabezpečil v prvom rade seba. Ak by mal prispievať na charitu, ekológiu, prípadne hodiť pár drobných bezdomovcovi, dvakrát by si to dobre premyslel. Lákajú ho obchody a rád investuje, len si vždy dobre zváži, či to aj jemu vynesie nejaký obnos peňazí.

6. miesto: Blíženci

Dalo by sa povedať, že toto znamenie je veľmi prefíkané. To, čo si o nich myslia druhí, je pre nich veľmi dôležité. Preto sa radi „chvastajú“ tým, ako niekomu pomohli a požičali peniaze. Majú radi, keď ich za to okolie symbolicky potľapká po pleci. Keď by ste sa na nich obrátili s prosbou o peniaze nepriamo, je dosť pravdepodobné, že vás odmietnu. Na druhej strane, majú veľký obdiv za štedrosť a za to, ako sa vedia pre druhých rozdať. V skutočnosti ale preratúvajú každý cent.

5. miesto: Ryby

Ryby sú z pohľadu financií tak trochu nestále. Niektoré výdavky, ktoré sú pre ostatných normálne, považujú za zbytočné rozhadzovanie peňazí. Preto sa môže zdať, že sú Ryby tak trochu chamtivé. Nikdy bezhlavo nemíňajú. Vždy si nechávajú poistku a radšej si odoprú veci, po ktorých túžia. Aj preto sa dá povedať, že sú náladové. Vedzte ale, že ak budete skutočne potrebovať pomoc, neodmietnu vás.

4. miesto: Býk

Keď sa jedná o peniaze, Býk sa správa tak trochu zvláštne a zaujímavo. Peniaze si Býky radi užívajú a doprajú si všetko, po čom momentálne túžia. Keď však príde na lámanie chleba a majú sa platiť účty alebo majú nedajbože nečakané výdavky, vedia sa aj poriadne uskromniť. Idú akoby z extrému do extrému. Keď sa situácia upokojí, vracajú sa (ne)ponaučení k bežnému životu, ktorý viedli predtým.

3. miesto: Rak

pixabay.com

Ako iste viete, Rak sa vždy doslova rozdá pre svoju rodinu. Dom je hlavná vec, do ktorej vždy investuje bez slov a výhrad. To, aby sa celá rodina mala dobre, je pre neho rovnako dôležité, ako napríklad zdravie. Na ostatných veciach ale šetria. Keď sa rozhodnú rozmaznávať svojich blízkych, chovajú sa podobne ako Lev. Míňajú na luxusné darčeky, drahé autá a doprajú im všetko.

2. miesto. Panna

Panny majú veľmi dobrý prehľad vo svojich financiách. Vždy veľmi dobre vedia koľko pracujú, koľko za to majú dostať peňazí. Majú v poriadku účty, všetko platia načas a z času na čas rozmaznávajú seba alebo svoje polovičky. Majú radi prekvapenia, preto vždy investujú napr. do zážitkového pobytu a polovičku prekvapia tesne predtým, ako majú vyraziť. Na druhej strane vedia byť až príliš šetrní. Nikdy nezaplatia za niečo, čo podľa nich stojí až príliš veľa, a aj v domácnosti vedia byť niekedy až nezdravo sporiví, čím komplikujú život najmä ostatným členom rodiny, od ktorých chcú, aby dodržiavali nimi nastavené šetriace pravidlá.

1. miesto. Kozorožec

Dalo by sa povedať, že toto znamenie sa občas správa ako strýko Držgroš. Títo ľudia tvrdo a poctivo pracujú, no len zriedkavo zarobené peniaze míňajú. Dokážu veľmi dobre šetriť, vravia, že na horšie časy. Najmenej financií míňajú na seba. Viac ich teší, keď môžu niekoho obdarovať. Toto sú presne ľudia, o ktorých si myslíme, že šetria tak, že im musia trčať peniaze aj spod matracu. Ak náhodou disponujú peknou sumou peňazí, aj tak si nedoprajú drahé jedlo, prípadne drahšiu dovolenku alebo značkové oblečenie. Pre nich sú to zbytočne vyhodené peniaze.

Pozri aj: Ženy narodené v tomto znamení sú kráľovné zverokruhu! Týchto osem faktov to potvrdzuje!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

0
Komentovať (0)