Toto je perfektný trik, ako pripraviť plnené kapustové listy už za pár minút! Ďakujem tomu, kto dostal tento perfektný nápad


Príprava kapusty môže byť trochu zdĺhavá, najmä ak ju pripravujete klasickým spôsobom, teda varením v slanej vode. Ak však máte naponáhlo a navarené musíte mať naozaj rýchlo, vyskúšajte tento jednoduchý trik.

Kapusta bez varenia

Dôležitý je aj druh kapusty. Snažte sa vyberať si radšej mladú kapustu, ktorá má ešte tenšie listy. Tie už spravidla bývajú aj veľké, no to nie je podmienkou. Z kapusty odstráňte vrchné listy, umyte ju a odrežte tvrdú stonku. Pri hmotnosti 1,5-2 kg stačí, keď pustíte mikrovlnku na 900 wattov a necháte ju ohrievať približne 12 minút.

takprosto.cc

Po tomto čase by už mala byť kapusta mäkká a listy by sa mali dať bez problémov oddeľovať. Teraz ich môžete pokojne plniť vašou obľúbenou plnkou a zapekať alebo pokrájať a dať dusiť na sladko, pričom bude kapusta hotová o polovicu skôr než keby ste ju dusili od surového stavu.

Či je kapusta mäkká dostatočne, zistíte jednoducho, a síce, že do listov prstom jemne pichnete. Ak budú mäkké a poddajné, môžete kapustu pokojne vybrať. Ak bude kapusta ešte pevná, pridajte jej čas.

Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Toto vás zbaví všetkých toxínov z tela a pár kilogramov navyše už za 2 týždne! Je to dokonca lepšie ako diéta a cvičenie

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov