Toto je spôsob, ako zabrániť krvným zrazeninám v tele, ktoré môžu mať katastrofálne následky. Týchto 8 produktov slúži na zriedenie krvi!

Monizz Zdravie

Hustá krv v dôsledku nedostatočného pitného režimu môže spôsobiť mnoho problémov. A dokonca veľmi vážnych. Jesť lieky na zníženie zrážanlivosti krvi ako cukríky je pre zdravých ľudí nezmysel. Ak budete dodržiavať tieto zásady, vyhnete sa trombóze oveľa ľahšie. Platí to aj pre pacientov, ktorí užívajú lieky. Svoj zdravotný stav doplnením týchto vecí môžete iba zlepšiť.

sovkusom.ru

Nesprávna výživa situáciu len zhoršuje. Ak sa v cievach zrazenina vytvorí, s postupujúcim časom je riziko mimoriadne vážne. Zrazenina sa môže dostať až do srdca, čo vedie k infarktu. Ak doputuje až do pľúc, prichádza pľúcna embólia, a ak až do mozgu, tak mŕtvica. Týka sa to naozaj všetkých.

Príčiny zníženej zrážanlivosti

To, či máte predispozíciu na trombózu, môžete zistiť ľahko. Jej najčastejšie príčiny sú:

# deficit niektorých enzýmov

# pitie chlórovanej sýtenej vody

# prekyslený organizmus

# dehydratácia, fyzická námaha vo vysokej teplote

# škodlivé účinky žiarenia

# nedostatok minerálov v tele

# nedostatočný príjem soli

Ako vidíte, takmer všetky príčiny dokážete ovplyvniť aj sami správnou výživou a pozornosťou. Doplňte svoj jedálniček o tieto produkty a postarajte sa o to, aby bolo riziko vo vašom prípade minimálne.

Voda

pexels.com

Najlepší liek na riedenie krvi je v zásade voda. Ak denne pijete aspoň 1,5-2 litre vody, riziko znižujete naozaj podstatne. Neodporúčajú sa piť sladené nápoje, šťavy či káva. Ideálne sú kvalitné minerálky, čistá voda alebo nesladené čaje.

Rybí tuk

pexels.com

Rybí tuk je vynikajúci liečiteľ a vedeli to o ňom už v minulosti. Riedi krv, rozpúšťa krvné zrazeniny a sklerotické pláty, aj keď sa už v tele nachádzajú. Lekári odporúčajú jesť rybí olej aj celkom zdravým ľuďom ako prevenciu. Stačí, ak si hodíte jednu kapsulu, alebo vypijete 3-4 lyžičky oleja za v priebehu týždňa.

Čučoriedky

pexels.com

Čučoriedky obsahujú vzácnu látku kumarín, ktorá zabraňuje tvorbe zrazenín, pomáhajú liečiť nádory a sú silne antimikrobiálne. Jesť čerstvé alebo zmrazené čučoriedky namiesto sladkej zmrzliny sa v lete rozhodne vypláca.

Zeler

sovkusom.ru

Šťava z voňavého zeleru vám pomôže pri cievnych ochoreniach, ale aj pri nedostatku železa. Je veľmi bohatá a chudokrvným ľuďom výrazne znižuje problémy ako sú bolesti hlavy, malátnosť či dýchavičnosť. Pite denne aspoň ½ šálky zelerovej šťavy a bude vám lepšie než by ste čakali.

Cesnak

pexels.com

Cesnak je známy svojim obsahom látok podporujúcich prirodzené riedenie krvi. Pripraviť si z neho môžete napríklad tinktúru. Roztlačte niekoľko strúčikov na kašu a zalejte ich 0,5 litrom čistej vodky. Nechajte tinktúru 10 dní lúhovať, prefiltrujte zmes a denne si dávajte 10 kvapiek vždy polhodinu pred jedlom.

Zázvor

pexels.com

Zázvor vám krv nielen zriedi, ale aj eliminuje cukor a zlepší trávenie. Opatrne by ho však jesť pacienti s vysokým krvným tlakom a srdcovou arytmiou.

Moruše

pexels.com

Sladké moruše sa nám ponúkajú počas leta ako drahokamy, preto ich utekajte zbierať a vo veľkom ich jedzte. Je jedno, v akej forme. Spravte si domáci zmrzlinu, dreň, limonádu alebo mliečny koktejl. Ešte lepšie, ak vám chutia čerstvé.

Väčšina pacientov, ktorým lekári diagnostikovali cievne ochorenie užíva aspirínové tabletky. Je to najúčinnejšia liečba, avšak ako všetky, môže však aj škodiť. Dlhodobé užívanie aspirínu môže robiť problémy v gastrointestinálnom trakte. Ak nie je stav natoľko vážny, kombinujte medikamentóznu liečbu aj s prírodnými produktami.

zdroj: babskeveci.sk, sovkusom.ru

4
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: