Toto je všetko, čo ste kedy chceli a potrebovali vedieť o prsiach a bradavkách, no báli ste sa opýtať!

Monizz Ešte viac

Téma pŕs je ešte aj v dnešnej dobe pre mnohých úplné tabu. Mnohí totiž prsia vnímajú ako príliš intímnu časť ľudského, ale najmä ženského tela, a tak sa na mnohé boja, hanbia, či jednoducho si netrúfajú opýtať. Má ich však každý človek – nielen ženy – a nie je hanbou sa pýtať, obzvlášť ak nás niečo zaujíma.  

pexels.com

Sú našou súčasťou tak isto, ako vlasy, uši, či kolená. Jediný rozdiel je v tom, že ich neukazujeme, ale naopak, nosíme ich zakryté. Dámy už dávno nenosia blúzky zapnuté až pod krk a výstrihy nie sú žiadnou prevratnou vecou. Zatiaľ čo bradavky, tie ostávajú naďalej len pre naše oči. A to je dobre.

Nie sú len ženskou záležitosťou

Ukazuje sa, že bradavky sú neprebádanou oblasťou. A to nielen u žien, ale aj u mužov. Majú ich rovnako, ako my, ibaže na tele neplnia nijakú funkciu. Zatiaľ čo ženy-matky prostredníctvom bradaviek dojčia svoje deti, muži ich majú zrejme len „na okrasu“. Vznikajú už vo veľmi ranom štádiu vývoja dieťaťa a tak ich máme všetci.

pexels.com

Mnoho ľudí zaujíma, prečo sa na bradavkách objavujú malé výčnelky umiestnené na dvorcoch. Aj tieto majú aj ženy aj muži, no ženy ich mávajú väčšinou viditeľnejšie a výraznejšie. Ide o tzv. Montgomeryho žľazy, ktoré plnia dôležitú funkciu. Vďaka nim ženy jednoduchšie dojčia a v žiadnom prípade by ste sa nemali pokúšať ich vytláčať! Môžete si zarobiť na celkom slušnú infekciu.

Každá bradavka je iná, má inú farbu, veľkosť a tvar. Muži majú bradavky väčšinou menšie, rovnako ako dvorce. Ženy, naopak, mávajú dvorce širšie a aj bradavky vystúpenejšie. V tehotenstve a počas dojčenia sa tvar a veľkosť bradaviek mení a ani po skončení týchto materských povinností sa nemusia dať do pôvodnej podoby pred tehotenstvom.

pixabay.com

Bradavky sú tak u žien, ako aj u mužov považované za erotogénnu zónu. Výskumy ukázali, že nervové zakončenia v bradavkách dokážu ženský mozog stimulovať viac, než pohlavný styk. Ani to však neplatí u každého. Kým ženy majú dotyky cudzích rúk na bradavkách radi, mnoho mužov ich vôbec neznesie a sú im nanajvýš nepríjemné.

Desiatky štúdií už dokázali, že ženy dosiahnu orgazmus aj stimuláciou bradaviek. Je to dôkazom toho, že u žien nezáleží na tom, ktorú časť tela stimulujeme, dôležitý je totiž signál, ktorý je vyslaný do mozgu.

pixabay.com

Každý sa na to bojí pýtať, pretože si každý myslí, že ten druhý to nemá. No nielen mužom, ale aj ženám na bradavkách rastie ochlpenie, ibaže v menšej miere a takisto menej viditeľné. Je to úplne normálna fyziologická danosť, ktorá vychádza z toho, že aj v tejto časti tela sa nachádzajú vlasové folikuly. Ak vám chlpy prekážajú, alebo sú výrazné, odstrihnite ich nožničkami. Ak ich budete trhať pinzetou, môžu začať rásť pevnejšie a dokonca tmavšie.

Väčšina bradaviek takpovediac trčí do priestoru. Existuje však približne 10-15% populácie, ktorá trpí tzv. obrátenými bradavkami. Je to spôsobené tým, že mliečne kanáliky sú kratšie, ako je obvyklé. Napriek tomu to nijako neohrozuje vaše zdravie a dokonca ani matky dojčiace bábätká.

pixabay.com

Ak zbadáte na bradavkách akúkoľvek zmenu, mali by ste ju začať riešiť. Predovšetkým ak vás bradavky svrbia, bolia, alebo trpíte výtokom, mali by ste navštíviť odborníka. Takéto príznaky môžu byť príčinou rakoviny prsníka. A tá tiež nesadá len na ženy, ale aj na mužov.

Pánov potešíme, ak povieme, že aj bradavky majú radi cvičenie v posilňovni. Možno to je dôvod, prečo ich majú vyrysovaní muži stále pevné.

pexels.com

Piercing do bradavky naozaj nie je vhodný! Našťastie, v súčasnosti už nie je takým módnym výstrelkom ako kedysi, no stále je dosť pochabých ľudí, ktorí si ho dajú spraviť. Koledujú si o infekcie, mastitída, zjazvenie ale aj mnoho iných a oveľa horších vecí, ako je prenos žltačky, či dokonca AIDSu.

Anomálie sa nevyhýbajú ani tejto časti tela. Na svete chodia ľudia, ktorí trpia zriedkavým javom a to je niekoľko bradaviek, teda viac ako dve! Rekordný počet bol muž, ktorý ich mal rovných sedem. Príčiny tohto javu nie sú zistené.

Pozri aj: O tomto by mali vedieť všetky ženy! Toto je spôsob, akým si oddialite menštruáciu v prípade núdze

zdroj: babskeveci.sk (Monika), ofigenno.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: