Toto parkovacie miesto pre invalidov vyzerá úplne normálne. Čo sa ale stane, keď tam zaparkuje auto bez nálepky? Bežný jav aj na Slovensku!

Lucia Mužlová Ešte viac

Stalo sa vám na nejakom veľkom parkovisku, že ste narazili na auto, ktoré stálo cez dve parkovacie miesta? Poprípade, čo je asi najlepšie, že keď ste sa vrátili k svojmu vozidlu, nedali sa vám ani len otvoriť dvere, pretože autá z oboch strán stáli tak blízko pri vás? Áno, takýchto momentov ste v živote určite už zažili dosť. Najväčší ignorant je ale asi ten, čo sa postaví na miesto pre invalidov a pokojne si odkráča na 4 hodinové nákupy.

vozickar
diply.com

Je smutné, že niektorí nerešpektujú miesta vyhradené pre invalidov. Sú to ľudia, ktorí to naozaj potrebujú a myslím si, že dokonca viac ako pán/pani, čo si na takom mieste odstaví auto, aj keď nie je určené pre nich. Zvyčajne ostatní len nevšímavo prejdú okolo, neriešia to, prehliadajú to. Je to ako keby pre nich tí ľudia neexistovali. V Rusku je situácia dokonca až taká zlá, že vyše 30% vodičov zaberá miesta pre invalidov. Je potrebné to zastaviť.

Na boj proti vodičom sa dala aj nezisková organizácia Dislife, ktorá prišla s celkom kreatívnym spôsobom, ako tomuto problému zamedziť. Ak vodiči, ktorí nemajú na aute nálepku, ktorá značí, že daný človek je invalid, chcú napriek tomu na takomto mieste parkovať, ukáže sa 3D projekcia, ktorá im v tom zabráni. Je to skvelý nápad a som rada, že sa dá takýmto spôsobom poukázať na nespoločenské správanie vodičov. Malo by sa to zaviesť všade. Alebo by sa niektorí ľudia mali nad sebou zamyslieť a predstaviť si napríklad seba v podobnej situácii. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť, ako to celé funguje v realite. Ako ste na tom vy? Rešpektujete miesta vyhradené pre invalidov, alebo sa vám už stalo že ste na takom mieste zaparkovali?

https://www.youtube.com/watch?v=PWxhx8GU6OU

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

0
Komentovať (0)