Toto sa stane s vaším telom, ak si budete prostredník držať približne 5 minút!


Naše prsty sú hotovou zemeguľou reflexných bodov, ktoré môžu ovplyvniť nielen našu náladu, ale aj niektoré procesy v tele. Vedeli ste, čo sa stane, ak si napríklad podržíte prostredník 5 minút?

Palec

Palec je akousi základňou, otcom všetkých našich prstov. Na svojich pleciach nesie ťažobu všetkého, čo sa nám stane alebo ako sa rozhodneme. Je zodpovedný za úzkosť či bolesť hlavy. Ak ste rozrušení, depresívni či nervózni, mali by ste si osvojiť metódu stláčania a pridŕžania palca. Držte si ho asi 5 minút a skúste nad vecami nepremýšľať. Uvidíte, že sa vám uľaví.

adme.ru

Ukazovák

Ak vás bolia svaly, ste frustrovaní či máte strach, môže za to ukazovák. Samozrejme, obrazne povedané. Štúdia realizovaná na jednej z minnesotských univerzít dokázala, že pacienti trpiaci boľavou chrbticou po stlačení ukazováka pocítili rýchlu úľavu.

adme.ru

Prostredník

Prst, ktorý je najväčšmi používaný na hanlivé gestá, je zodpovedný za únavu, zlosť a podráždenie. Niekto by mohol povedať, že aj preto, lebo sa ním ukazujú škaredé veci. Pravda je však taká, že pridŕžaním prostredníka vyženiete z tela negatívnu energiu, znížite krvný tlak a zrelaxujete. Opäť to dokázali minnesotské štúdie.

adme.ru

Prstenník

Ste smutní, plačliví či emocionálne rozhodení? Ukryte zdroj týchto emócií nachvíľu do druhej dlane a na nič sa nesústreďte, nad ničím nepremýšľajte. Uvidíte, že účinky tlaku na prstenník sú priam zázračné.

adme.ru

Malíček

Nízke sebavedomie a stres zo zlyhania pomôže odbúrať pritláčanie malíčka. Pomôže vám nadobudnúť stratenú rovnováhu a 5 minút takejto masáže vám vráti aj pozitívnejší pohľad na svet. Štúdie dokázali, že stláčanie malíčka pomáha aj v tých najvypätejších situáciách. Nepodceňujte svoje telo, ak si viete sami pomôcť.

adme.ru

Dlaň

V strede dlane máme okrem reflexných bodov aj stredisko všetkých možných emócií a pocitov. Pravidelná masáž centra dlane, teda jej stredu, pomáha potláčať nevoľnosť, závraty, hnačky, ale aj bolesti pri zápche. Takisto znižuje stres a uvoľňuje svaly.

adme.ru

Trenie dlaní

Kto niekedy vyskúšal jogu, vie, že trenie dlaní je vynikajúcim uvoľňovačom napätia. Do tela, ale aj do života vám prinavráti teplo a budete sa razom cítiť lepšie. Pomáha lepšej koncentrácii, dáva do poriadku myšlienky a pocity zmätku.

adme.ru

Vyskúšajte svoje telo a keď vám pomôže v ťažkých chvíľach, nezabudnite mu poďakovať. Ľudské telo je neuveriteľný celok, ktorý nikdy nedokážeme celkom zmapovať. Niekedy  však celkom postačí intuitívne mu dôverovať.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), adme.ru

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov