Toto si nikto nevšimol. Koniec obľúbeného seriálu Priatelia bol oveľa viac temnejší ako sa mnohí domnievajú

Lucia Mužlová Ešte viac

Seriál Priatelia sa veľkej popularite tešil celých desať rokov, od roku 1994. Mnohých fanúšikov nesmierne zarmútilo, keď bol v roku 2004 odvysielaný posledný diel. Za ten čas sme boli svedkami toho, ako sa menili osudy šiestich priateľov z New Yorku, raz k horšiemu, raz k lepšiemu. Sledovali sme ich kariérny postup, sťahovanie, rodinné problémy a množstvo iných dôležitých životných momentov. Najmä sme však boli svedkami priateľstva, aké sa len tak nevidí.

Takmer celý čas sa príbeh odohrával v slávnom bloku, kde priatelia spolu nažívali. V poslednej časti sa málokto ubránil slzám, keď sa naposledy po byte rozhliadli a napokon odovzdali kľúče. Šesť nerozlučných priateľov sa predsa len rozlúčilo a zdalo sa, že sa chcú posunúť ďalej a vydávajú žiť svoje šťastné životy inde. Koniec však možno napokon predsa len nebol taký šťastný.

Stránka Ranker poukázala na to, že na konci sitkomu diváci neboli jediní, kto mal zlomené srdce a koniec príbehu nebol až taký šťastný. Ako stránka k tomuto záveru dospela? Nuž, Ross a Rachel boli napokon spolu, Monica a Chandler taktiež, dokonca si adoptovali deti a presťahovali sa do nového domu. Blíznivá Phoebe sa vydá za Mikea a tiež sa chystajú žiť šťastne až do smrti. Pomyslel však niekto na večné dieťa Joeyho?

Napriek tomu, že celá posledná séria bola zameraná na to, ako si všetci priatelia konečne nájdu toho pravého partnera a zakladajú si rodiny, Joey také šťastie nemal. Na konci šiestej série sa z neho stal osamelý tridsiatnik, bez ženy, bez detí a napokon aj bez priateľov, keďže každý z nich mal už iné povinnosti. Ako keby na tom, ako skončí jeho príbeh, ani nezáležalo. Aj keď sa zdalo, že Joey by mohol trochu situáciu napraviť, opak je pravdou, pretože Joey sa zamiluje do ženy, ktorá však nemá v pláne v dohľadnom čase sa vydať. Ostáva tak sám aj naďalej.

Okrem toho, Joey nie je jediný so smutným príbehom. Napríklad Monica bola tučným dieťaťom, ktorému sa všetci posmievali a ani Chandler či Ross neviedli práve najšťastnejšie životy. Aj keď sme počas sledovania seriálu neraz túžili zažiť presne také priateľstvo, aké mali šiesti hlavní hrdinovia, ich osudy neboli také ružové.

Napriek tomu, že sa o sitkome Priatelia hovorí všeličo, s radosťou by sme prijali jeho pokračovanie. Privítali by ste ho aj vy?

Pozri aj: Poznali ho už naše staré mamy! Toto je návod na to najkrajšie ozdobovanie veľkonočných vajíčok bez chemických farbív

ladbible

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: