Toto šokujúce video vám ukáže, prečo skončiť s fajčením. Rozdiel medzi fajčiarskymi a zdravými pľúcami je ohromný

Michal Blaško Ešte viac

Vlastne nie je jednoduchá nikdy. Túto udalosť väčšinou fajčiari radšej odkladajú na najbližšie narodeniny či Nový rok. Mnoho ľudí si však neuvedomuje, alebo lepšie povedané, nechce si uvedomiť, že už včera bolo neskoro. Cigarety veľmi intenzívne narúšajú naše bežné fungovanie počas dňa. Aj keď si to mnohokrát neuvedomujeme. Pravda je však taká, že už 12 hodín od poslednej cigarety sa vám napraví hladina kyslíka v krvi.

A po 72 hodinách od vašej poslednej cigarety je vaše telo očistené od nikotínu. Nasledujúce dva týždne môžete očakávať abstinenčné príznaky, ktoré zahŕňajú úzkosti, depresie, agresiu a niekedy aj horúčky. To všetko vám však za to stojí, pretože skoncovanie s fajčením má na vaše telo extrémne pozitívny dopad. A už po zmieňovaných 72 hodinách sa vám prinavráti schopnosť rozpoznávať vône a chute.

Smoker !!!

Ak sa však ešte stále nedokážete dokopať k tomu, aby ste s fajčením prestali, toto video vám môže pomôcť. Je pravda, že väčšinou pri závislosti na cigaretách nepomáhajú ani zlomené srdcia blízkych, prázdna peňaženka, neustále kašľanie či vlastné méty, ktoré nikdy nesplníte.Toto sú zdravé pľúca na porovnanie s pľúcami fajčiara, ktorý ich zaťažoval po dobu dvadsiatich rokov, celou jednou škatuľkou denne. A to je už vec, ktorá by vás mohla odradiť. Zdravé pľúca vyzerajú pekne a prekrvene. Pľúca fajčiara vyzerajú, ako niečo čo sa nepodarilo zachrániť z horiacej budovy. Sú prežraté hlienom a rakovinou. Najväčší rozdiel však nastal pri nafukovaní. Ako môžete vidieť, zdravé pľúca dokážu využiť svoju plnú kapacitu. Pľúca fajčiara strácajú svoju elastickú schopnosť.

Aj keď sa niečo také nepozerá dobre, čím viac ľudí niečo podobné uvidí, tým viac sa fajčenia vzdá. Pretože nič nie je väčšie memento, ako pohľad na niečo také, čo môžete skrývať vo vašej hrudi aj vy.

Pozri aj: Prehnane upratujete? Na vaše zdravie to vplýva rovnako, ako keď vyfajčíte 20 cigariet denne

 

zdroj: unilad.co.uk

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: