Toto by ste určite pred svadbou zažiť nechceli! 10 mladomanželských tradícií, ktoré musia dodržiavať členovia kráľovskej rodiny


Byť členom kráľovskej rodiny nie je jednoduché. O tom sme sa presvedčili už veľakrát a dnes si to opäť potvrdíme. Spísali sme pre vás 10 nečakaných mladomanželských tradícií, ktorým sa nevyhne nik, kto patrí do kráľovskej rodiny.

Kráľovské tradície

Ako prvý a najpodstatnejší zo všetkých je písomný súhlas vládnucej kráľovnej (alebo kráľa) so žiadosťou o sobáš. Je jedno, či ide o najmladšieho vnuka, alebo sesternicu. Žiadajúci si musia kľaknúť pred kráľovnin trón a požiadať o požehnanie. Nie je to len tradícia, ale súčasť zákona o manželstve z roku 1772.

Muži musia byť na sobáši oblečení vo vojenskej uniforme. Kráľovná Viktória bola prvou, ktorá si na vlastnú svadbu obliekla tradičné biele svadobné šaty, no jej manžel sa z obleku nemohol tešiť.

Či chcel, či nie, musel mať princ Albert oblečenú tradičnú vojenskú uniformu a jeho príklad nasledoval každý ďalší mužský člen kráľovskej rodiny bez ohľadu na to, či bol priamym členom, alebo priženeným. Mužskí hostia by mali byť oblečení takisto v uniforme a ak náhodou nijakú nemajú, uctiť slávnosť by si mali aspoň frakom.

♥️

A post shared by Kate Middleton (@katemiddletonphotos) on

Dámy na svadbách musia mať jemný klobúk. To, že sa členky kráľovskej rodiny nepohnú bez klobúka pri oficiálnych príležitostiach nie je žiadna novinka. Lenže za oficiálnu príležitosť je v kráľovskej rodine považovaná aj svadba ktoréhokoľvek príslušníka. Je to starý britský zvyk. Navyše ženy z nevestinej strany majú mať klobúky väčšie a na hlave ich môžu mať iba počas obradu. Ženíchove hostky majú mať klobúčik len symbolický.

Svadobná kytica musí byť zložená z určitého druhu kvetov. Túto tradíciu opäť založila kráľovná Viktória, ktorá tvrdila, že nevesta musí mať v svadobnej kytici myrtové vetvičky. Nazvala ich „trávou lásky“ a osobne túto rastlinu zasadila v záhrade Osbournského domu, ktorý stojí na severnom pobreží ostrova Wight. Odvtedy musia mať nevesty v kyticu myrty, ktoré sú odrezané konkrétne z tejto rastliny. Či ju naozaj chodia strihať až na severné pobrežie nevieme, no myrty skutočne boli súčasťou kytíc všetkých kráľovských neviesť vydávajúcich sa od čias kráľovnej Viktórie.

29 April 2011❤️

A post shared by Kate Middleton (@katemiddletonphotos) on

Katolíci sa musia stať anglikánmi. Či chcú, alebo nie, musia prijať vieru člena kráľovskej rodiny. Ak sa potenciálny následník trónu nemá v úmysle nároku na trón vzdať, jeho manželka (ak je katolíčka) sa musí pripojiť k anglikánskej cirkvi, v súlade so zákonom o dedičstve prijatom v roku 1701.

Svadobné obrúčky sú zo špeciálneho zlata. Šperky sa vyrábajú z kráľovských zlatých tehličiek, ktoré sú uložené v Dolgellau v severnom Walese. Tento druh zlata je trikrát drahší, než bežné zlato.

Kráľovské nevesty nehádžu kyticu. Namiesto toho ju odovzdajú k hrobu neznámeho vojaka vo Westminsterskom kláštore, kde sa obvykle konajú svadobné obrady. Pri kráľovských nevestách sa teda žiadna zo slobodných žien nedozvie, či sa do roka a do dňa vydá.

Kráľová je hlavnou organizátorkou raňajok konajúcich sa po svadbe. Ak by ste si mysleli, že kráľovské svadby sa zaobídu bez formalít aspoň na druhá deň, ste na omyle. Keďže takéto svadby sa začínajú v predošlý deň už okolo 11-12 hodiny napoludnie, na druhý deň ráno musia byť všetci svieži a pripravení poraňajkovať s vládkyňou.

Queen Elizabeth and Diana on her wedding day! #queenelizabeth #royal #royalfamily #england #english #greatbritain #godsavethequeen

A post shared by Queen Elizabeth II (@queen_elizabeth_fanpage) on

Družičky musia mať menej ako 18 rokov. Túto tradíciu sa podarilo prelomiť až Kate Middletonovej, ktorá si za družičku zavolala svoju sestru Pippu. Tá mala v tom čase 27 rokov a bola zároveň nevestinou svedkyňou. Pred Kate si však žiadna z neviest nedovolila zavolať ako družičky dievčatá mladšie ako 3 roky a staršie ako 17 rokov.

I love these photos of Pippa holding Kate's train as they walk into Westminster Abbey. #pippamiddleton #duchessofcambridge

A post shared by Pippa Middleton-Matthews (@pippamidleton) on

Družičky nesú dlhočiznú vlečku. Aby každý stopercentne vedel, kto je tu nevesta. Dlhé vlečky sú síce krásne, ale mimoriadne ťažké. Bez pomoci družičiek by žiadna vlečka nedržala správny tvar a nevesta by si mohla pokojne vytrhať vlasy, alebo zničiť účes. Vlečky sa totiž vážia na kilogramy.

Čo si myslíte o kráľovských svadobných tradíciách vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (M)


Komentáre

komentárov