Toto sú 4 dôvody, prečo sa krásne, inteligentné a emancipované ženy v strednom veku prestávajú o seba starať

Žena v obchode/Foto: flickr

Mnohé ženy sa s príchodom rodiny a detí prestanú o seba starať. Všetko v tej chvíli ide bokom a podstatná je len starostlivosť o svojich blízkych. Neskôr, keď už na to žena aj čas má, zrazu chýba energia či akákoľvek inšpirácia. V priebehu rokov sa totiž všetko mení. Dokonca aj mnohé ženy, ktoré sú už na dôchodku majú viac elánu a chuti do života ako ženy v strednom veku. Prečo to tak je?

Dokonalé nechty alebo poriadok doma?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Relationship Journal (@therelationshipjournal) on

S príchodom rodiny sa všetko mení. Oblečenie musí byť vypraté, vyžehlené, prach utretý a na stole musí stáť navarená večera. Každým dňom do zoznamu povinností niečo pribudne, a preto sa žena musí vzdať chvíľ pre seba. Postupne sa tak v mnohých prípadoch začne premieňať na večne nespokojnú ženu. Razom sa z nej vytratí chuť byť krásna, starať sa o seba a všetku svoju energiu presmeruje na iných ľudí vo svojom okolí. Pravdou je, že poriadok je veľmi dôležitý, no muži mnohokrát uprednostnia spokojnú a vyrovnanú ženu ako diktátorku.

Netreba sa porovnávať

Druhým dôvodom, prečo ženy prestali vyvíjať snahu zlepšiť svoj zovňajšok, je tlak okolitých médií. Do tohto bodu sa zaraďujú hlavne sociálne siete a ich tlak na všetky mamičky. Dnes sa ženy odfotia a pridajú fotku na Instagram už pár desiatok minút po pôrode. Porovnávajú sa s modelkami, herečkami či speváčkami, ktoré dávajú fotky šťastných rodín na sociálne siete. To je hlavný dôvod, prečo potom väčšina žien upadá do beznádeje. Ženy preto mnohokrát rezignujú a môžete od nich počuť známu vetu „Čo je prirodzené, nie je škaredé“.

Detstvo všetko ovplyvní

Každý je vychovávaný inak. Ak bol niekto celé detstvo zasypávaný komplimentami a jeho rodičia kládli dôraz na oblečenie a celkový výzor, je veľká pravdepodobnosť, že mu to zostane na celý život. Naopak v prípade, že sa človek nedočkal uznania a pochvaly a rodičia mu hovorili, že nezáleží na tom, čo má človek oblečené, asi mu nikdy nebude na tom záležať. Vzdať sa starých zvykov je naozaj veľmi ťažké aj v prípade, že ste z domu odišli už veľmi dávno. Mnohé ženy počas svojho života menia rôzne štýly a aj to dokáže všetko ovplyvniť.

Čakanie na „dokonalého“ princa

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zachary & Courtney (@oursignedworld) on

Mnoho žien dlhé roky tvrdí, že vôbec nie je dôležité to, ako žena vyzerá ale to aká v skutočnosti je. Čakajú teda dlhé roky nato, ako sa niekto zamiluje do ich krásnej duše. Postupom rokov sa „žena v domácnosti“ naučí všetko robiť na 100%, avšak nenaučí sa starať o seba. Povedia si, že nikdy nebudú vyzerať ako ženy na titulných stranách časopisov a preto vždy všetko skončí frázou „Neexistujú žiadni normálni muži“. Avšak i tí „normálni“ muži majú nejaké predstavy o vysnívaných ženách a hlavne o tom, ako by mali vyzerať. Namiesto toho, aby sa žena pozrela na seba a začala sa o seba starať, celý život strávi komentovaním iných žien a jednoducho upadne vo svojich vlastných negatívnych a posudzujúcih myšlienkach.

Ako to vyriešiť?

Zistite najprv, či patríte do kategórie „zlá a večne nespokojná žena“:

 • večná podráždenosť
 • nedostatok záujmu
 • negatívny pohľad na svet
 • nadváha
 • neustále práce v domácnosti
 • komentovanie iných ľudí

Čo s tým spraviť?

Nie vždy sa dá radikálna zmena spraviť zo dňa na deň. Veľakrát stoja v ceste za zmenou financie či zdravotné problémy, avšak táto zmena nie je ani tak fyzická ako psychická.

 • Prestaňte sa denne rozdávať pre každého a začnite žiť aj pre seba
 • Nájdite si nové záujmy (nový jazyk, šport, maľovanie, kreslenie)
 • Robte len to, čo chcete robiť
 • Je dôležité byť ženou, preto ak sa vám páči nejaká nová voňavka, kúpte si ju. Zmeňte farbu vlasov, kúpte si nový rúž. Robte nové veci bez ohľadu nato, čo si myslia ostatní.
 • Šťastná matka má šťastné dieťa a šťastná manželka spokojného muža.
 adme.ru
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: