Trápia vás lupiny a mastné vlasy? 8 najčastejších chýb, ktoré robíme pri ich umývaní

Kristína Hagarová Krása

Foto: Wallpaperflare

Umývanie vlasov je bežná záležitosť, ktorej sa venujeme hneď niekoľkokrát do týždňa. Navonok je to niečo jednoduché, no možno aj vy robíte chyby, nad ktorými ste sa vôbec nezamysleli a ktoré môžu viesť k dehydratácii alebo aj zapálenej pokožke.

Portál Brightside preto spísal hneď osem najčastejších chýb, ktoré robíme počas umývania vlasov a ktorým sa môžeme vyvarovať, aby sme mali zdravé nielen vlasy, ale aj pokožku hlavy. Okrem toho budete mať pocit, ako keby ste práve prišli zo salónu krásy.

Stále používate šampón

Podľa odborníkov používanie šampónu zakaždým, keď si umyjete vlasy, nie je potrebné na udržanie ich čistoty. Stačí aj obyčajné opláchnutie vodou niekoľkokrát do týždňa, aby ste odstránili viditeľné nečistoty. Používanie šampónu má čisto kozmetické dôvody a pena, ktorú vytvárajú, môže z vlasov odstraňovať olej, ktorý je nevyhnutný pre zdravé a hydratované vlasy, ktoré chráni pred poškodením.

Foto: unsplash

Neoplachujete si poriadne vlasy a používate príliš veľa šampónu

Dôkladné opláchnutie vlasov najmenej minútu predtým, než si dáte šampón, pomáha odstrániť všetky zvyšky z posledného použitého produktu na starostlivosť o vlasy. Nechajte vaše vlasy poriadne navlhčiť pred aplikovaním šampónu, nepoužívajte ho však veľmi veľa. Nezabúdajte vlasy poriadne opláchnuť aj od šampónu.

Kondicionér nanesiete po šampóne

Najprv sme zvyknuté vlasy si našampónovať a neskôr pridať kondicionér. Toto však funguje len pre niektoré typy vlasov. Aplikácia kondicionéra ako prvého spôsobuje, že vaše vlasy vyzerajú objemnejšie. Táto metóda dobre funguje na jemné vlasy.

Foto: unsplash

Šampón nanášate od vrchu

Nenanášajte šampón od končekov vlasov až ku korienkov. Šampón potrebuje v prvom rade vaša pokožka hlavy a ak príliš veľa šampónu použijete na konce vlasov, budú pôsobiť sucho a dehydratovane. Vždy preto nanášajte šampón od korienkov vlasov.

Pokožku na hlave škrabete nechtami

Intenzívne drhnutie pokožky hlavy môže spôsobiť nielen odreniny, ale aj infekcie. Vlasy sú krehké, keď sú mokré a agresívne čistenie môže spôsobiť nielen poškodenie, ale aj oslabenie folikulov. Najlepší spôsob umývania je jemná masáž korienkov prstami.

Umývate si vlasy horúcou vodou

Najlepšia voda na umývanie vlasov je vlažná. Umývanie horúcou vodou môže uľahčiť ich lámanie a tiež aj oslabovať ich korienky. Mierne teplá pomáha otvoriť ich a vlasy lepšie absorbujú olej a hydratačné účinky kondicionéra. Najlepšie je, keď umývanie vlasov dokončíte studenou vodou.

Foto: unsplash

Dávate si kondicionér na pokožku hlavy

Ak si dáte kondicionér na pokožku hlavy, korienky budú mastnejšie, teda to prejde aj na celé vlasy. Práve vaše konce potrebujú čo najviac hydratovať. Keď si dáte na pokožku hlavy kondicionér, môžete si upchať vlasové folikuly a spomaliť rast vlasov.

Češete vlasy, keď sú mokré

Keď sú vlasy mokré, sú najslabšie. Nemali by ste ich preto trieť suchým uterákom, ale ani česať kefou. To môže poškodiť celé vaše vlasy. Najlepším spôsobom je bezpečne ich vysušiť, teda ich nechať prirodzene vyschnúť a až potom česať.

Ktorú z týchto chýb ste robili vy? Skúsite niečo zmeniť?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: