Tušila, že sa vidia poslednýkrát. Babička nemohla prísť na svadbu a tak ju nevesta navštívila, mesiac na to umrela

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Svadba je udalosť, kde sa stretne celá rodina. Nie vždy však existuje možnosť, kedy môže byť pri tejto radostnej chvíli celá rodina. Keď sa však chce, dá sa urobiť všetko. A príkladom je aj príbeh, ktorý zdieľala Tara Foley na svojom Facebooku.

Asi neexistuje starý rodič, ktorý by si neprial byť na svadbe svojho vnúčatka. Je to niečo, na čo sa väčšina neustále teší a väčšinou sa svojich vnúčat staré mamy pýtajú hlavne to, kedy ten veľký deň konečne nastane. Presne taký je prípad aj Tarinej starej mamy, ktorá mala takmer 103 rokov, no želala si byť na jej svadbe.

Zdravotný stav babičky sa zhoršil

Jej zdravotný stav sa však zhoršil, a preto skončila v hospici. Vzhľadom na jej vek Tara tušila, že nebude možné, aby na jej svadbu letela a že sa toho veľkého dňa nemusí dožiť. Preto sa rozhodla spraviť niečo neuveriteľné. „Keď moju starú mamu umiestnili do hospicu a sestrička sa jej opýtala, aké sú jej ciele, povedala jej, že chce byť na mojej svadbe. Neochotne jej povedali, že už nemôže letieť (mala takmer 103 rokov), pretože jej srdce zlyháva. V hĺbke duše som vedela, že sa ešte snaží nejako držať,“ napísala na Facebook.
Klamala svojej rodine

„Rozhodla som sa preto za ňou letieť aj s mojimi svadobnými šatami, bolo to nepremyslené, ale ja som sa jednoducho rozhodla a na ničom inom nezáležalo. Klamala som svojej rodine o tom, kde som a nepovedala som to ani svojim priateľom, aby som mohla všetkých prekvapiť fotografiami. Slová nedokážu vysvetliť, čo pre mňa tieto chvíle znamenajú a ja si ich budem pamätať do konca života. Jej úsmev a jej smiech sú navždy vyryté v mojej mysli a láska medzi nami bude žiť v mojom srdci.“

Príspevok s úžasnými reakciami

„Bol to jeden z najväčších dní môjho života. Keď som sa s ňou lúčila, myslím si, že sme obe vedeli, že to bude naposledy, čo sa uvidíme. Zobrala mi ruky do svojich rúk, pozrela sa mi rovno do očí a povedala: Veľmi ťa milujem. O 27 dní neskôr zomrela. Som taká požehnaná, že toto je moja posledná spomienka na ňu. Bola úžasnou ženou. Milujem ťa, babi, vždy a navždy,“ napísala ku príspevku. Ten si získal viac ako 1,8 miliónov reakcií a státisíce komentárov.

Zachytili momenty

O to viac však ľudí dostalo, keď nakoniec skutočne ukázala na svojej svadby fotografie, ktoré spolu s babičkou nafotili. Rodine darovala jednu z fotografií priamo zarámovanú. „Fotografia za viac, než tisíc slov. Je rozdiel medzi spravením fotografie a zachytením momentu. Ešte som nenašla správne slová na to, aby vyjadrili, aký osobitý bol tento deň s babičkou. Nikdy nenájdem tie správne slová, ktoré vyjadria lásku a emócie, ktoré sme všetci cítili, keď som fotky ukázala mojej rodine,“ napísala v ďalšom príspevku, kedy ďakovala aj fotografke za to, že to celé zachytila.
Fotografie, ktoré oba tieto príbehy zachytili, sú naozaj neuveriteľné. Každý by chcel, aby boli jeho najbližší v tento deň s nimi, no aj keď to nie je vždy možné, takéto spomienky zostávajú.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: