Tvar nosa môže o vašej osobnosti veľa prezradiť. Odhaľte, čo vraví o vašej povahe


Vedeli ste, že aj na základe tvaru vášho nosa sa môžete dozvedieť niečo o vašej povahe a osobnosti? Aj keď sú črty tváre u rôznych ľudí odlišné, existujú určité špecifické rysy, podľa ktorých tvar nosa môžeme rozdeliť do ôsmich skupín. Každý tvar o svojom majiteľovi prezrádza isté vlastnosti. Odhaľte, čo o vás prezrádza práve váš nos.

Určite sa vám táto metóda zdá bizarná. Podľa profesora Abrahama Tamira z Izraelskej univerzity Ben-Gurion, ktorý sa problematikou zaoberal, však má nos do činenia s charakterom osoby. Výsledky jeho výskumu sú skutočne zaujímavé! Prezrite si 8 najčastejších tvarov nosa a charakteristiku ich majiteľov.

nos 2
nubianplanet.blogspot.com

Núbijský nos

Je to rovný a plochý nos, ktorého špička je zaoblená a smeruje nadol. Nozdry sú širšie a okrúhle. Majitelia takéhoto nosa sú otvorení svetu a ostatní ľudia ich milujú. Sú to charizmatické a optimistické osoby, ktoré nemajú problém s riešením akýchkoľvek problémov. Živé a zvedavé povahy, ktoré sú hladné po nových znalostiach a skúsenostiach.

nos 3
cityfurnitureblog.blogspot.com

Grécky nos

V tomto prípade je nos dokonale rovný a jeho hrot býva mierne zašpicatený. Celý nos je pomerne úzky a koniec môže presahovať mierne nadol. Starí Gréci tento tvar považovali za dokonalý typ nosa, čo sa odzrkadlilo aj na perfektne rovných nosoch antických sôch. Ľudia s takýmto nosom sú veľmi praktickí, no ťažšie vyjadrujú city a sú hanbliví. Z toho dôvodu neradi bývajú stredobodom pozornosti. Tieto citlivé povahy majú často veľa tajomstiev.

nos 4
pinterest.com

Zobákovitý nos

Nos je priamy a plynule zahnutý, kvôli čomu pripomína zobák vtáka. Tento tvar nosa svedčí o ohromnej kreativite a originálnosti jeho nositeľa. Títo ľudia milujú výzvy a do plnenia stanovených cieľov sa vedia pustiť s plným nasadením. Sú to odhodlaní idealisti, ktorí sú ochotní obetovať sa pre ľudí a bojovať za ušľachtilé ciele. Majitelia takéhoto tvaru nosa sú zväčša rebelmi, keďže sa len ťažko podriaďujú a idú s davom.

nos 5
pinterest.com

Klenutý nos

Nos je ohnutý najmä v jeho hornej polovici, smerom ku špičke je jeho línia priamejšia. Jeho majitelia sú veľmi odhodlaní a zodpovední ľudia. Bývajú dobrými organizátormi a vo veciach majú radi poriadok a jasno. Tieto osoby majú dostatok sebavedomia. Sú z nich vynikajúci a ambiciózni študenti i zamestnanci.

nos 6
pinterest.com

Konvexný nos

Konvexný nos má veľmi viditeľnú krivku v strede nosa. Títo ľudia sú vedúcimi osobnosťami a práve oni udávajú krok, ktorý je s nimi ťažko udržať. Sú veľmi charizmatickí, vďaka čomu si rýchlo získajú vplyv a podmania ostatných. Určite ich neprehliadnete, keďže sa ľahko a prirodzene dostávajú do vedúcich pozícií a sú stredobodom pozornosti aj kvôli svojmu šarmu. Takýto nos mala aj Marilyn Monroe.

nos 7
pinterest.com

Rovný nos

Je to jednoduchý nos, ktorý sa smerom k špičke mierne rozširuje. Nozdry sú oblé a širšie. Ak máte takýto typ nosa, vedzte, že patríte k silným osobnostiam. Tieto osoby sú skutočne vášnivé, a ak si idú za svojím cieľom, radšej sa im nepleťte do cesty. Vo všeobecnosti majú títo ľudia nekomplikovaný charakter a vedia byť veľkými romantikmi.

nos 8
pinterest.com

Konkávny nos

Tento nos má v strede mierny „hrbolček“ a následne mierny pokles, špička nosa je trošku zdvihnutá. Tvar tohto nosa je často považovaný za perfektný. Jeho nositelia sú veľmi empatickí ľudia s láskavým srdcom, ktorí sú vždy pripravení pomôcť. Táto osoba je veľmi citlivá a často až krehká a zraniteľná.

nos 9
pinterest.com

Zahnutý nos

Zahnutý nos je zvlnený a jeho špička je zaguľatená. Človek s týmto nosom je nesmierne sústredený v činnosti, ktorej sa venuje. Títo jedinci oplývajú ohromnou silou a odhodlaním, pokiaľ ide o dosahovanie ich cieľov. Komplikácie a prekážky na ich ceste im nerobia problémy, pretože sú to rodení bojovníci. Bývajú vernými priateľmi, ktorí  sú veľmi pozorní.

Pozri tiež: Čo o vašej osobnosti hovoria vaše chodidlá? Keď som si spravila tento krátky test, bola som prekvapená aký je výstižný

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), milionkobiet.pl


Komentáre

komentárov