Tvrdila, že je z agentúry Sloboda dýchania. Žena pohrozila manažérke väzením za to, že ju upozornila na nosenie rúška

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TikTok (wittlelizzy)

Rúška sú neustálym predmetom diskusie, a to napriek tomu, že už sa mnohí kvalifikovaní ľudia vyjadrili k tomu, prečo ich nosiť, a to hlavne v tejto dobe. Stále sa však nájdu ľudia, ktorí si myslia niečo iné.

Žena, ktorá tvrdila, že pochádza z asociácie pre slobodu dýchania hovorí, že ľuďom sú brané ľudské práva, keď majú prikázané, aby nosili rúška. Ako uvádza portál Insider, celý incident sa odohral v obchode. Manažérku prevádzky, 31-ročnú Liz Chavez, upozornili, že dve ženy v obchode nemajú rúška, a preto porušujú pravidlá, ktoré sú stanovené.

Práve dôsledky?

“Aby ste mohli byť v obchode, musíte mať rúško,” povedala Liz pre Buzzfeed News. Ženy jej však na to povedali, že rúško mať nemusia. Obe mali na sebe odznaky, na ktorých bolo napísané, že sú z agentúry Sloboda dýchať a ukázali jej papier, na ktorom bolo napísané, že by mohla čeliť právnej žalobe za to, že ľuďom hovorí, aby nosili rúška. Vo videu, ktoré bolo zverejnené na sociálnej sieti TikTok, žena hovorí, že za to, čo práve povedala, berie právnu zodpovednosť.

@wittlelizzyThis is what it’s like to be an essential worker. ##essentialworker ##covid19 ##karen ##helpme ##foryou♬ original sound – wittlelizzy

Oháňala sa väzením a pokutou

Ďalej jej tvrdila, že môže ísť do väzenia na tri až päť rokov a že môže dostať pokutu 10 000 dolárov len za to, že zákazníkom povie, aby si dali rúška. “Neboli tam, aby nakupovali. Pravdepodobne čakali, až k nim niekto príde a povie im, aby si dali rúško,” povedala. Agentúra Sloboda dýchania nie je žiadnou vládnou agentúrou, je to len akási skupina na sociálnej sieti. Lenka Koloma, ktorá samu seba označuje za zakladateľku, pravidelne informuje na svojom profile rôzne veci, týkajúce sa rúšok.

Neznáme zdravotné dôvody

Spravodajkyni taktiež povedala, že má lekárske, zdravotné a náboženské dôvody, ktoré jej nedovoľujú rúško nosiť. Nepovedala však, o aké dôvody ide. Povinnosť nosiť rúško označujú za šikanu a tvrdia, že to spôsobuje rôzne zdravotné problémy. V Kalifornii v USA majú ľudia povinnosť nosiť rúško mimo domova. USA patrí medzi krajiny, ktoré sú najviac postihnuté koronavírusom.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: