Týchto 10 strihov šiat by mala mať v šatníku každá dáma, ktorá chce vyzerať úžasne na akúkoľvek príležitosť

Monizz Ja žena

V období, kedy nosia ženy najčastejšie nohavice, je každý odhalený členok alebo koleno potešením pre mužské oči. Asi všetci sa zhodneme, že snáď neexistuje žena, ktorá by v skrini nemala žiadne šaty. Čo by však mali mať všetky ženy, slečny a dámy, sú tieto strihy šiat.  A prečo? Poďme sa na to pozrieť.

Malé čierne šaty

Začneme zľahka, najlegendárnejším strihom šiat. Je nadčasový, klasický a hodí sa takmer každému typu postavy. Najmä preto, že si dámy môžu vybrať z rôznych variantov, ktorých je už dnes neúrekom. Na svoju postavu jednoducho nájde malé čierne šaty každá dáma.

1
chicisimo.com / work-outfits.com / static1.squarespace.com /polyvore.com

Červené šaty

Na rozdiel od malých čiernych šiat, červené šaty sú vytvorené na to, aby ste v dave vynikli. Takéto šaty upútavajú pozornosť a nerobia z vás len dámu, ale aj zvodkyňu. Hovorí sa, že dámu v červenom odeve si všimne každý muž. Niet teda pochýb o tom, že každá dáma by mala mať v šatníku jeden kúsok červených šiat.

2
7y7.com / instyle.com / imgrum.net / carnivalofchic.wordpress.com

Maxi šaty

Veľa ľudí si myslí, že dlhé šaty sú len určené len vysokým ženám. Ide o mýtus, ktorý razom vyvrátime. Dlhé šaty vyzerajú úžasne na každej dáme, ako na štíhlej tak na tej s oblejšími krivkami. Keď si nájdete ten správny strih, aj plnoštíhlejšie ženy budú pôsobiť opticky vyššie a štíhlejšie. Spravidla platí, že ženy s nejakým tým kilom navyše by si mali kupovať šaty s rovným strihom a zvýrazneným pásom. Dlhé šaty s rozširujúcou sa sukňou sú pri silnejších ženách tabu.

3
cutypaste.com / instyledress.co.uk / womannow.gr / cutypaste.com

Puzdrové šaty

Krása tohto strihu šiat spočíva v tom, že sú konzervatívne a zároveň mimoriadne ženské. Sú navrhnuté tak, aby vyhovovalo na každú príležitosť. Môžete ich nosiť na pracovné akcie, so šperkom však vyzerajú krásne aj na bežné nosenie tak do mesta, ako na návštevu. Výhodou týchto šiat je aj to, že sa hodia každému typu postavy.

4
fabfashionfix.com / pembeoje.org / usmagazine.com / bonprix.de

Šaty Á-čkového strihu

Jednoduchý strih v tvare písmena A zdôrazní vaše ženské krivky v hornej časti tela, zároveň však poukáže aj na ženskosť od pása nadol. To znamená, že Á-čkovo šaty sú hore užšie, obopínajú prsia a v páse sa sukňa jemne rozširuje. Pás sa tým zvýrazní, boky sa opticky zúžia a mierne rozšírená sukňa vytvorí efekt presýpacích hodín takmer do dokonalosti. Takéto šaty vytvárajú nielen atraktívnu siluetu, ale zdôrazňujú ženskosť každej dámy.

5
imgrum.net / vev.ru / ebay.com / annstreetstudio.com

Košeľové šaty

Košeľový strih šiat predstavila najprv Coco Chanel, ktorá košeľu transformovala z výlučne mužského kusu odevu, na elegantný kúsok každého dámskeho šatníka. Takéto šaty sú ideálne na denné nosenie. Hodia sa s pančuchami, ale aj s džínsami, či legínami. Ide o mimoriadne nadčasový kúsok, ktorý omladí každú jednu dámu.

6
cupofjo.com / internationalstreetstyle.files.wordpress.com / jenny.gr / fashion-gossip.org

Biele alebo čierne čipkové šaty

Čipka bola dlho považovaná za luxus, ktorý si nemohol dovoliť každý. Dnes je to bežne dostupný materiál a v súčasnosti aj veľmi módny. Biele čipkové šaty, alebo aspoň kúsok bielej čipky aplikovaný do šiat, urobí z každej ženy jemnú a elegantnú bytosť. Takéto šaty sa hodia tak na večierky, ako na akékoľvek iné spoločenské akcie. Ak biele šaty doplníte čiernymi alebo hnedými doplnkami, budete kráľovnou. Pre dámy, ktoré si na bielu čipku netrúfajú, je tu možnosť použiť šaty z čiernej čipky. Tu však opatrne s výberom, aby ste nevyzerali príliš smutne. Šaty na vás musia vyzerať luxusne, a nie pohrebne.

7
wanelo.com / lookbook.nu / nouba.com / v.wxrw123.com

Koktejlové šaty

Nie je nič vhodnejšie na večerné akcie, do divadla, či na vianočné posedenie, ako jednoduché koktejlové šaty. Sú pohodlnejšie a praktickejšie ako dlhé šaty a pritom sú takmer rovnako elegantné a slávnostné. Takéto šaty neblokujú pohyb pri tanci a pohodlne sa v nich cítite aj keď sedíte.

8
stylishwife.com / i3.go2yd.com / imgrum.net / au.lookastic.com

Dlhá večerná róba

Alebo inak povedané plesové šaty. Tento strih šiat je určený skutočne len na jednu príležitosť – na ples. Napriek tomu si ho mnoho žien dáva na svadby, pri ktorých takýto druh šiat nie je veľmi vhodný.

9
tumblr.com / dhgate.com / newyorkdress.com / sherrihill.com

Šaty do mesta

Lacné, jednoducho strihané, bavlnené a najmä pohodlné šaty, ktoré si dokážete obuť tak k čižmám, ako k lodičkám, či sandálom. Sú vhodné na prechádzku, do mesta, na večeru, do práce, jednoducho všade a všade v nich budete štýlová. Strihy nemajú nijaké obmedzenia, spravidla sú však šaty do mesta jednoduchého tvaru a siahajú približne po kolená.

10
fashionvibe.net / fashionfreax.net / tokyofaces.com / cutypaste.com

Ako ste na tom vy, dámy? My sme zistili, že v šatníku máme isté rezervy a tak sme sa rozhodli, že ideme využiť posledné dni výpredajov. Dajte nám vedieť, či sa pridáte.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), brightside.me

0
Komentovať (0)