Týchto 10 vecí sa udeje, keď umrie kráľovná Alžbeta II. Najviac ma šokoval bod č. 7

Banana Ešte viac

Britskú kráľovnú Alžbetu II. nemusíme nikomu predstavovať. 91-ročná hlava monarchie je známa po celom svete, a aj napriek úctyhodnému veku stále zastáva trón. Nejednému človeku ale napadne, čo by sa stalo s monarchiou, ak by Alžbeta náhle nebola medzi nami? Ovplyvní to výrazne celé kráľovstvo alebo majú Briti konkrétny plán? Nasledujúci článok vám prezradí i šokujúce fakty.

Kráľovnej Alžbete prajeme pevné zdravie a mnoho ďalších rokov „na konte“. V poslednom čase sa však na internete čoraz viac objavujú otázky smerujúce k fungovaniu monarchie, ak by jej kráľovná nebola medzi nami. Zaujíma vás, ako by to ovplyvnilo chod Británie?

Ako sa informácia rozšíri?

Briti si na presnosť potrpia, práve preto je i takáto chúlostivá situácia vopred presne zorganizovaná a nacvičená. Prípadná smrť panovníčky je označovaná heslom „Londýnsky most padol“. Operácia „Londýnsky most“ je zároveň názvom všetkých podrobných plánov a nariadení, ktoré sa týkajú smrti panovníčky. Vo všetkých plánoch a nácvikoch na situáciu po smrti kráľovnej sa používa pseudonym „pani Robinsonová“.

https://www.instagram.com/p/BbDSXlzgGfb/?tagged=elizabethii

Prvý, kto bude informovaný o kráľovninej smrti, bude aktuálny predseda vlády. Následne ministerstvo zahraničia informuje ďalšie krajiny, pre ktoré je Alžbeta II. tiež hlavou, a až potom sa správa oznámi ďalším krajinám.

Oznam

Oznámenie o smrti kráľovnej bude visieť aj na bráne Buckinghamského paláca, kde ho vyvesí smútočne oblečená vybraná osoba. Takisto sa vyvesia čierne vlajky. Následne sa správa dostane i na webové stránky paláca, kde bude na čiernom podklade.

Rozhlasové stanice „preladia“

Ihneď, ako sa dostane správa o smrti kráľovnej do povedomia, v štúdiách rozhlasových staníc budú moderátori upozornení modrým svetlom, aby ihneď prepli na správy. Hrať sa budú len neutrálna hudba.

Nekrológy

Aj keď to možno znie morbídne, média po celom svete už majú pripravené nekrológy a články spojené so smrťou monarchu. V prípade, že britská tlačová agentúra Press Association vydá smutnú správu, takmer okamžite ju prevezmú svetové médiá a články a nekrológy s upravenými presnými informáciami ihneď zverejnia.

Kráľovstvo „zamrzne“

Aj keď to môže znieť ako metafora, nemá to ďaleko od pravdy a zamrznutie má tak trochu doslovný význam. Na počesť kráľovnej by boli banky, úrady, školy a podobné inštitúcie zatvorené minimálne 12 dní. Britániu tieto dni budú stáť mnoho a krajina príde o miliardy!

Žiadne komediálne programy

Smrť monarchu ovplyvní i televízne vysielanie. Britská televízna stanica BBC potvrdila, že až do pohrebu by boli všetky komédie a zábavné programy naplánované vo vysielaní bezpodmienečne zrušené. Rešpekt a úcta v rámci takejto veci je pre Britov veľmi dôležitá.

Nový panovník

Dočasným nástupcom na trón je syn kráľovnej – princ Charles II. Po svojom nástupe na kráľovskú stoličku by sa hlavou monarchie stal kráľom Charlesom III. Podľa pravidiel by nemala byť Británia bez „hlavy“ ani jeden deň, preto na trón zasadne prakticky okamžite.

Nová hymna, bankovky i známky

View this post on Instagram

Name: Queen Elizabeth II – Decimal Machin Country: United Kingdom of Great Britain & Northern Ireland Series: Queen Elizabeth II – Decimal Machin – Elliptical Perfs Catalog codes: Michel GB 1748 Yvert et Tellier GB 2042 Stanley Gibbons GB 1667a Issued on: 1998-12-01 Perforation: Syncopated 14 Printing: Photogravure Size: 21 x 24 mm Face value: 1st Class º – No Face Value Description: 1st Class stamp sold for 26p. One eliptical hole in each vertical side. Only issued in booklet SG HD51. Printed by Questa. #britishroyalfamily #ElizabethII #gbstamps #GreatBritain #ladamakarUK #machins #machinstamps #oldstamp #oldstamps #philatelic #philately #philatelystamps #postagestamp #postagestamps #QEII #queen #queenElizabethII #royalfamily #royalmail #stamp #stampcollecting #stampcollection #stampcollector #stamps #stampscollections #stampsworld #stampworld #UK #UnitedKingdom #usedstamps

A post shared by @ lada.makar on

Nový panovník Británie nahradí kráľovninu podobizeň na slávnych poštových známkach, minciach i bankovkách. Keďže hymna obsahuje odkaz na kráľovnú, budú jej slová zmenené.

Buckinghamský palác

Bez ohľadu na to, kde sa nešťastná udalosť odohrá, telo panovníčky bude prevezené do Buckinghamského paláca, kde sa bude konať posledná rozlúčka. Telo v rakve bude chvíľu verejne vystavené, aby sa so svojou kráľovnou mohla rozlúčiť i verejnosť.

Deň voľna

Aby sa s kráľovnou mohol prísť rozlúčiť skutočne každý, bude v krajine celoplošný deň voľna. Každý Brit bude mať právo uctiť si pamiatku kráľovnej.

Dúfame, že táto situácia nenastane tak skoro a kráľovná sa dožije úctyhodného veku.

Pozri aj: Vojvodkyňa Kate opäť ukázala rastúce bruško a verejnosť si všimla túto jednu vec! Problémy s nevoľnosťou jej však nebránili v podpore malých školákov

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

0
Komentovať (0)