Týchto 12 krátkych príbehov zo života je dôkazom toho, že skutočná láska existuje


Tak, ako existujú neskonalí romantici, sú na svete i veční skeptici, ktorí v lásku neveria. Možno sa nikdy ozaj nezamilovali, možno tá pravá alebo ten pravý ešte neprišli do ich života a možno sa len v láske natoľko sklamali, že v ňu ďalej odmietajú veriť. Pri nasledujúcich príbehoch však zmäkne aj to najchladnejšie srdce. Sú krátke, no pravdivé a dokazujú, že na svete je stále miesto pre skutočnú lásku v rôznych podobách.

Váš partner nemusí skosiť draka, preplávať oceán či zachrániť vás z veže. Stačí, že vám lásku dokáže obyčajnými gestami, ktoré pre toho druhého znamenajú mnoho. Nasledujúce príbehy sú toho skutočným dôkazom.


Môj manžel odišiel na firemný večierok, ktorý bol skutočne bujarý. Jeho mladé a atraktívne kolegyne, ktoré sa párty tiež zúčastnili, ma skutočne znepokojovali. Manželovi vždy verím, no teraz som žiarlila a nebola som vo svojej koži. Keď sa z večierka konečne vrátil, bol trochu podnapitý a tak ihneď zaspal. Naklonila som sa k nemu a pobozkala ho. Doslova mi vrazil do nosa! Keďže bol v polospánku, myslel si, že je stále na večierku so svojim tímom. Odvtedy ma už pocit žiarlivosti  nezožiera a na svojho muža som skutočne pyšná.


Skutočná láska sa podľa mňa nedokazuje drahými darčekmi. Pre mňa je jej existencia zosobnená vo vzťahu môjho otca k mame. Vždy svojej žene pomáha s kúpaním, pravidelne chodí na nákup a vybaviť, čo treba, dokonca jej každý deň starostlivo čistí topánky. Láska nie je len to pozlátko okolo, otec miluje mamu, aj keď má vážne zdravotné problémy. Nikdy jej nezabudne pripomenúť, že je krásna a je pre neho všetkým.


Jedného dňa, keď som mala viac času, som sa rozhodla, že svojho manžela prekvapím večerou. Boli sme stále pracovne vyťažení, kvôli čomu som na to nikdy nemala priestor. Práve som dokončovala posledné veci, keď zazvonil zvonček. Šla som otvoriť a vo dverách stál môj manžel s kyticou kvetov. Povedal, že chcel potešiť svoju milovanú ženu.


Moja mama mi rozprávala príbeh o tom, ako ju otec stále čakal, kým príde domov. Z práce chodila autobusom, a tak ju každý deň čakal na zastávke. Nezáležalo na tom, aké bolo počasie, či snežilo alebo lialo. Jednoducho tam vždy čakal, aj keď meškala, keďže sa bál, aby sa jej cestou domov nič nestalo. Robil to z úprimnej lásky a nikdy si na to nesťažoval.


Keď som bola ešte mladé dievča, dosť veľa času som trávila so svojím kamarátom Michaelom. Chodili sme spolu pozorovať hviezdy. Zbožňovala som naše výlety na predmestie, odkiaľ ich bolo najlepšie vidieť. Rozprával mi príbehy o súhvezdiach alebo polárnej žiare a celé to bolo tak nevinné a úprimné. Spomínam si, ako som si vtedy z ničoho nič pomyslela, že by som sa o neho celom rada starala. Prala, žehlila a podobne… Myslím si, že to bola prvá láska.


Večer pred mojimi narodeninami som sa s priateľom rozlúčila ako obvykle. Odchádzal od nás vždy o 23:50, aby stihol posledný autobus domov. Krátko na to, pár sekúnd po polnoci som od neho dostala gratulačnú správu k mojím narodeninám. Zatiaľ, čo som mu odpisovala k nám niekto zazvonil. Pribehla som k dverám, otvorila som a predo mnou stál priateľ s obrovským zväzkom balónov. Dokonca začal s trémou čítať báseň, ktorou mi blahoželal. Bola to tá najrozkošnejšia a najmilšia vec, akú som kedy zažila.


Keď sme boli s priateľom na úplnom začiatku nášho vzťahu, pozvala som ho k nám v domnení, že budeme mať pekný romantický večer. V ten deň som však chytila chrípku, mala som horúčku a hrdlo ma bolelo tak, že som sotva dokázala prehovoriť. Myslela som, že to je koniec, no on ma nesmierne prekvapil. V noci šiel do lekárne, nakúpil všetky potrebné lieky a aj tak prišiel. Ľahol si ku mne do postele a bol tam so mnou pre prípad, že by som čokoľvek potrebovala.


Spýtala som sa manžela, čo pre neho znamená láska. Odvetil mi, že láska je to vtedy, ak mám na tričku škvrny od majonézy a čokolády, aj keď tvrdím, že jem len zeleninu, pretože držím diétu. A on mi jednoducho verí, pretože ma šialene miluje.


Láska je pre mňa vzťah mojich starých rodičov. Keďže babička už nemôže chodiť, dedko jej počas celého roka robí prekvapenia. Nosí jej kvety alebo sladkosti a ja to nesmierne obdivujem.


Väčšinou sa stretávam s romantickými príbehmi o láske a zaľúbení. Môj vzťah sa však začal úplne netradične. Počas jedného večierku si ku mne prisadol pohľadný mladík a z ničoho nič mi povedal: „Teraz si moja žena. Neopováž sa ma opustiť!“ Presne týmito slovami sa začal náš príbeh.


Raz, keď sme sa s priateľkou strašne pohádali, dospelo to do štádia, keď som nahnevaný odišiel z bytu a rozhodol som sa prespať v aute. Len čo som nasadol a rozsvietilo sa svetlo, zbadal som ju, ako stojí v pyžame pred autom. Priniesla mi deku a vankúš. Noc sme potom strávili spolu.


Včera sme mali s manželom druhé výročie našej svadby a chystali sme sa do reštaurácie. Necítila som sa však dobre a nemala som veľmi náladu na oslavu, preto som manžela požiadala, aby nenosil žiadne kvety. Keď prišiel autom, aby nás do reštaurácie odviezol, všimla som si na svojom sedadle niečo malé a farebné. Bola to ručne robená papierová mini kytica, ktorú pre mňa vyrobil. Pre mňa je to ten najcennejší dar.


Ako vnímate skutočnú lásku vy? Máte tiež príbeh, ktorý je pre vás dôkazom, že tá druhá osoba vás skutočne miluje? Podeľte sa s nami v komentároch.

Pozri aj: Čo vás čaká v druhej polovici roku 2017? Hviezdy pre Ryby pripravili nové prekvapenia a Váham sa bude dariť v…

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), brightside.me


Komentáre

komentárov