Týchto 12 psychologických trikov by mal poznať naozaj každý

Lucia Mužlová Ešte viac

Mnohé z nich fungujú skôr na podvedomej než na vedomej úrovni. Pomáhajú nám získať si dôveru inej osoby, súhlas a uznanie. Pomocou nich si však môžeme navodiť aj stav relaxácie, keď máme pocit, že nás akosi zmáha stres a napätie. Nasledujúcich 12 trikov sa vám niekedy určite zíde. 

Smiech

Ak sa nachádzate v skupinke ľudí, ktorá sa práve na niečom smeje, napríklad na dobrom vtipe alebo poznámke k diskusii, každý sa pozrie na tú osobu, ktorú má najradšej. Chcete čo-to zistiť o svojej skupine? Pripravte si do zásoby niekoľko naozaj dobrých vtipov.

Ste nervózni? Prežúvajte

Pred dôležitým rozhovorom, verejným vystúpením alebo inou dôležitou udalosťou, z ktorej ste nervózni, by ste mali skúsiť niečo zjesť alebo aspoň prežúvať žuvačku. Nikto totiž neje, ak sa práve nachádza v ohrozujúcej situácii. Počas prežúvania si mozog myslí, že ste v bezpečí – keďže môžete jesť. Vysiela teda do tela signál, ktorý uvoľňuje napätie a upokojuje.

pixabay.com

Zízajte

Ak sa vám zdá, že vám osoba klame alebo vám nedala úplnú informáciu, uprene na ňu pozerajte. Pre väčšinu ľudí sa táto situácia stane natoľko neznesiteľnou, že napokon povedia viac, len aby ste už konečne prestali.

Predstavte si, že váš budúci zamestnávateľ je váš dobrý priateľ

Ak máte práve dôležitý pracovný pohovor alebo náročnú skúšku, predstavte si, že zamestnávateľ alebo skúšajúci je váš dobrý priateľ, ktorého ste nejaký čas nevideli. To vám pomôže upokojiť sa a odpovedať na otázky bude oveľa jednoduchšie.

Ak veľa pracujete s ľuďmi, dajte za seba zrkadlo

Potrebujete v práci hovoriť s mnohými ľuďmi? Umiestnite za svoj chrbát malé zrkadlo. Možno budete prekvapení, omnoho viac ľudí sa však bude správať slušnejšie a budú ústretovejší. Je to tak preto, že nikto sa nechce vidieť, keď je nahnevaný či otrávený.

pexels.com

Ak máte pocit, že sa na vás niekto pozerá, zívnite

Nuž, zívanie je extrémne nákazlivé. Ak chcete vedieť, kto sa na vás pozerá, jednoducho zívnite a poobzerajte sa okolo seba. Ten, kto sa na vás pozeral, pravdepodobne zívne tiež.

Chcete zastaviť hádku? Zožeňte jedlo

Jedenie sa spája s pokojom a relaxáciou. Je veľmi nízka pravdepodobnosť, že zaútočíte na osobu, ktorá práve je. Takýmto spôsobom ukončíte konflikt veľmi rýchlo.

Dôležité stretnutia plánujte na začiatok a na koniec dňa

V tom čase si totiž ľudia pamätajú udalosti najlepšie. Všetko ostatné vyfučí z pamäte veľmi rýchlo. Ak máte pracovný pohovor, pokúste sa byť prvým alebo posledným kandidátom.

pexels.com

Chcete sa niečoho zbaviť? Dajte to niekomu počas rozhovoru

Spýtajte sa osoby na jej osobný názor alebo na niečo dôležité. Mozog tým bude natoľko zaneprázdnený, že väčšina iných činností bude vykonávaná automaticky. V takejto situácii si osoba od vás väčšinou bez premýšľania čokoľvek vezme. Napríklad leták.

Chcete sa s niekým spriateliť? Požiadajte ho o láskavosť

Malo by ísť o niečo veľmi jednoduché, napríklad podanie korenia, servítky, papiera či pera. Osoba, ktorá vám túto láskavosť urobí, si bude myslieť, že ju máte radi práve vďaka jej láskavosti.

Zrkadlenie

Pokúste sa zrkadliť gestá, posturiku, ale aj výrazy tváre osoby, aby ste si získali jej dôveru. Väčšina ľudí má totiž o sebe pozitívnu mienku, a ak ich budete zrkadliť, budú sa vo vás vidieť a mať vás radšej, aj keď podvedome. Dôležité však je neprehnať to.

Smerovanie chodidiel

Smerovanie chodidiel počas konverzácie vám toho veľa prezradí. Ak k vám niekto natočí telo, ale nie chodidlá, zrejme ste si nezískali sympatie danej osoby. Ak smerujú špičky chodidiel rôznymi smermi, znamená to, že osoba by pravdepodobne najradšej čo najskôr odišla.

brightside.me

Vyskúšate niektorý z trikov?

Pozri aj: Nikto neveril, že to nie je z obchodu! V lese som pozbierala popadané gaštany, žalude a šišky a toto som vyrobila pre každého člena rodiny

zdroj: babskeveci.sk, brightside

0
Komentovať (0)