Týchto 20 praktických tipov si pred odchodom na letnú dovolenku vezmite k srdcu. Môžete tak predísť možným nepríjemnostiam

Monizz Návody

Dovolenka v lete je pre každú rodinu, pár či jednotlivca záchranou, ako uniknúť z bežného zhonu a aspoň na pár dní sa sústrediť len na seba a svoje pohodlie. I napriek dôslednej príprave pred dovolenkou sa nám často stáva, že niečo zabudneme, nedomyslíme, alebo naopak, riešime zbytočnosti. Všetkému však môžete predísť. Stačí, ak sa budete riadiť týmito praktickými tipmi.

pexels.com

Ako cestovať s potešením

# Z letiska sa neprepravujte taxíkom. Ich cena vás vyjde nehorázne viac ako keby ste išli autobusom. Taxikári totiž platia daň za státie v priestoroch letiska, ktorá je pomerne vysoká. A zaplatiť ju budete musieť vy.

# Kufre si obaľte do potravinovej fólie ešte doma. Vyjde vás to lacnejšie ako na letisku.

# Naskenujte si svoje dokumenty a fotografie spolucestujúcich a uložte si ich do mobilu. Ak vás v zahraničí okradnú alebo sa niektorý z vašich spolucestujúcich stratí, môžete problémy riešiť okamžite.

pexels.com

# Vezmite si aspoň dve kreditné karty. V prípade, že jednu stratíte alebo vás okradnú, neostanete v cudzej krajine bez peňazí.

# Zostavte si ročné poistenie, ktoré dostatočne pokryje aj obdobie, ktoré strávite dovolenkou v zahraničí.

# Napíšte si kontakty na svojich rodinných príslušníkov na lístok, ktorý budete nosiť v dokladoch alebo v niečom, čo budete mať stále pri sebe. Mobily nie sú stopercentné a v prípade potreby treba konať čo najskôr.

pexels.com

# Pred tým, ako si v cudzine prenajmete auto, motorku či iný dopravný prostriedok, ešte pred očami pracovníka prenajímateľskej služby si odfoťte všetky škrabance, poškodenia a nedokonalosti. Takto vás nik nemôže obviniť, že ste vozidlo poškodili vy.

# Majte po ruke nabitú externú batériu na telefón. V spojení tak ostanete aj v prípade, že by elektrina vypadla aj na niekoľko dní. Žiaľ, aj to sa stáva.

# Ak chcete navštíviť konkrétne miesta ako sú múzeá, galérie, skanzeny či podobné, ešte pred odchodom do zahraničia si na webe skontrolujte, či sú v daných dňoch otvorené. Nestane sa vám, že sa niekam preženiete a miesto bude zatvorené.

pexels.com

# Existuje aplikácia, ktorá vám poskytne informácie o veľkosti porcií a vzhľadu lokálneho jedla ešte skôr, než si ho objednáte. Využite ju. Vyhnete sa nepríjemným prekvapeniam.

# Nové miesta na dovolenke spoznávajte skoro ráno. V skorých hodinách sa vám nestane, že skončíte v prepchatom dave.

# Nezabudnite si stiahnuť aplikáciu metra. Sledujte všetky podzemné trate a poskytuje aj informácie, kedy chodia spoje.

pexels.com

# Ak sa plánujete pozrieť niekam, kde sa platí vstupné, rezervujte si ho cez internet. Získate zľavu a vyhnete sa tomu, že pri masových atrakciách sa v daný deň dnu ani nedostanete.

# V prvých dňoch investujte do vyhliadkových autobusov. Lepšie zistíte, čo by ste chceli vidieť a kam sa neoplatí chodiť.

# Ak je to možné, kupujte si nočné letenky. Výrazne ušetríte na ubytovaní.

pexels.com

# Pred nástupom do lietadla a ani počas letu nikdy nepite kávu. Zvýši sa vám srdcová činnosť, čo na vaše telo nevplýva dobre. Oveľa lepšie urobíte, ak si objednáte džús.

# Uložte si do mobilu mapu alebo si zaobstarajte podrobnú papierovú mapu mesta, v ktorom sa na pár dní usídlite.

# Prelistujte si po príchode do hotela sprievodcov, ktorých zadarmo ponúkajú na každej recepcii. Zistíte viac o možnostiach, ktoré destinácia ponúka. Od dopravy, cez atrakcie, pamätihodnosti a možností, ako tráviť voľný čas.

pexels.com

# Aktivujte si na stránke leteckých spoločností zasielanie akciových mailov. Každú chvíľu ponúkajú letenky za babku, preto si možno ešte tento rok doprajete pekný výlet.

# Ak hľadáte lacnejšie ubytovanie v destinácii pri mori, zamerajte sa na hotely, ktoré sú od vody ďalej. Cena za ubytovanie nehorázne stúpa priamo úmerne k blízkosti mora.

pexels.com

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať (0)