Týchto 7 krajín ruší obmedzenia pre turistov. Podmienkou je len táto vec

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Pandémia koronavírusu naďalej spôsobuje katastrofy v cestovnom priemysle. Množstvo krajín po celom svete zavádza vakcíny, aby sa život dostal čo najviac do normálu.

Spojené kráľovstvo už zaočkovalo viac ako 15 miliónov ľudí, zatiaľ čo v USA v súčasnosti podávajú 1,6 milióna injekcií denne. Ako uvádza portál CNN, Dánsko medzitým oznámilo plány na zavedenie digitálneho pasu do konca februára, ktorý bude slúžiť ako dokumentácia toho, že jej držiteľ bol zaočkovaný proti covid-19.

Aj keď vakcíny sú vo väčšine prípadov účinné, očkovaní jedinci sa môžu nakaziť a rozšíriť vísur na ostatných ľudí. Napriek tomu sa niekoľko destinácií rozhodlo, že zruší hraničné obmedzenia pre cestujúcich, ktorí boli zaočkovaní alebo ich výrazne zmierni. Je dokonca sedem krajín, ktoré sa opäť otvárajú pre turistov, ktorí dostali vakcínu proti covid-19.

Foto: unsplash

Cyprus

Ešte v decembri bol Cyprus prvou destináciou, ktorá oznámila plány umožniť cestujúcim, ktorí sú zaočkovaní, vstup do krajiny bez toho, aby museli ísť do karantény. Tí, ktorí budú mať dôkaz o tom, že dostali obe dávky vakcíny covid-19, bude umožnená návšteva bez karantény a bez toho, aby ukázali negatívny PCR test. Pravdepodobne sa to však bude týkať len tých, ktorí prilietajú z destinácií, ktoré sú na zozname bezpečných miest.

Foto: unsplash

Estónsko

Estónsko zrušilo povinnú karanténu pre cestujúcich z Európskej únie, no ďalej akceptuje aj očkovanie od deviatich dodávateľov vakcíny z celého sveta, čiže nielen od spoločností Moderna, Pfizer-BioNTech alebo Oxford-AstraZeneca, ktoré boli schválené Európskou úniou. Avšak uznajú iba očkovacie certifikáty vyrobené v estónčine, ruštine alebo angličtine a návštevníci, ktorí už mali predtým Covid, budú musieť predložiť lekárske potvrdenie a nedávny PCR test, ktorý dokazuje, že už nie sú infikovaní vírusom.

Gruzínsko

Táto krajina sa tiež rozhodla zrušiť obmedzenia pre zaočkovaných ľudí. Ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že všetci návštevníci, ktorí dostali dve dávky akejkoľvek vakcíny, majú povolený vstup bez toho, aby museli mať negatívny PCR test. Ľudia, ktorí neboli zaočkovaní, musia predložiť negatívny výsledok vykonaný 72 hodín od cesty a sú tiež povinní absolvovať druhý test v tretí deň svojho pobytu.

Foto: unsplash

Island

Zaočkovaní ľudia, ktorí cestujú z Európskej únie, môžu na Islande preskočiť karanténu a nevyžaduje sa od nich ani negatívny PCR test. Tí, ktorí nie sú zaočkovaní, musia absolvovať PCR test a podrobiť sa aj karanténe. Tiež plánuje zaviesť očkovacie certifikáty.

Rumunsko

Všetci cestujúci, ktorí prichádzajú do Rumunska a sú zaočkovaní, sú od 18. januára oslobodení od karantény. Všetci návštevníci musia preukázať dôkaz o tom, že dostali dve dávky vakcíny a vyhli sa tak povinnej karanténe. Druhá dávka pritom musí byť podaná najmenej 10 dní pred príchodom do krajiny.

Foto: unsplash

Seychely

V januári sa aj Seychely pripojili k čoraz väčšiemu počtu destinácií, aby znížili požiadavky na karanténu pre cestujúcich, ktorí boli očkovaní proti koronavírusu. Tí, ktorí sú zaočkovaní, majú možnosť vstúpiť do krajiny bez povinnej karantény. Stále sú však povinní predložiť negatívny výsledok PCR testu vykonaný do 72 hodín od cesty ako aj potvrdenie o zaočkovaní.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: