Týchto 8 vecí robíte každý jeden deň nesprávne

Lucia Taňkošová Ešte viac

colgate.co.uk

Každý náš deň sa skladá z činností, ktoré sa pre nás automaticky stali rutinou. Mnohé z nich však robíme nesprávne, a to bez toho, aby sme si to uvedomovali. Pozrite sa spolu s nami na osem každodenných činností, ktoré ste možno aj vy robili zle. Zmena týchto maličkostí totiž dokáže priniesť výrazné zlepšenie do vášho života.

Príliš veľa mydla pri sprchovaní

laguiadelasvitaminas.com
laguiadelasvitaminas.com

Naša pokožka je s prichádzajúcim vekom suchšia a suchšia. Používanie mydla na suchej pokožke len pridáva. Snažte sa preto obmedziť jeho množstvo pri sprchovaní a použite ho len na najviac potrebné miesta, ako sú záhyby tela.

Práca bez naplánovania prestávok na oddych

elfinancierocr.com
elfinancierocr.com

Každému z nás sa najlepšie pracuje v rôznú hodinu. Jeden sa na prácu dokáže sústrediť v ranných hodinách, iný zas večer. Či už ste škovránok alebo sova, mali by ste si vždy naplánovať, kedy si počas práce doprajete aj chvíľku oddychu. Ak ste však najviac produktívni medzi 11-tou a 13-tou hodinou, nedávajte si pauzu o 12-tej. Plánujte si pauzy tak, aby ste nezabili svoju motiváciu a chuť do práce.

Nezabudnite na olej pri varení cestovín

pastasroma.com
pastasroma.com

Ak pridáte do vody pri varení cestovín olej, zabránite tomu, aby sa omáčka zlepila spolu s cestovinami. Ak chcete uvariť perfektné cestoviny a zároveň dosiahnuť, aby sa nezlepili dokopy, musíte použiť správne množstvo vody. Na 100 gramov suchých cestovín použite 1 liter vody, na 100 gramov čerstvých cestovín zasa 1,5 litra vody.

Utieranie rúk do papierových vreckoviek

emaze.com
emaze.com

Premýšľali ste niekedy nad tým, koľko papiera spotrebujeme pri obyčajnom vysušení rúk na toaletách? Milióny kíl. Ak sa aspoň trochu zaujímate o našu planétu, stačí urobiť jednoduchú vec. Pred vysušením rúk vreckovkou si ruky dôkladne vytraste. Namiesto dvoch, či troch vreckoviek použijete jednu. Možno je to iba maličkosť, ale aj tá dokáže zmeniť svet.

Dýchajte pľúcami

businessinsider.com
businessinsider.com

Sústreďte sa na správne dýchanie plnými pľúcami. Má totiž pozitívne účinky na náš nervový systém, pomáha znižovať krvný tlak, znižuje bolesť, zlepšuje psychické zdravie a zbavuje stresu. Ak sa naučíte správne dýchať, dokážete lepšie riadiť svoje emócie.

Nesprávne umývanie zubov

depositphotos.com
brightside.me

Umývanie zubov vodorovnými pohybmi a zabúdanie na dentálnu niť  je jedným z najčastejších chýb, ktoré robíme. Pri správnom umývaní zubov by sme mali používať krátke zvislé pohyby, ktoré smerujú od ďasien ku koncu zubov. Správne čistenie by taktiež malo trvať 2-3 minúty, bohužiaľ, toto pravidlo mnohí z nás ignorujú.

Cvičenie bez prípravy

cosmeticapersonalizada.com
cosmeticapersonalizada.com

Zapamätajte si, že prílišné cvičenie bez poriadnej rozvičky a zahriatia či vynechávanie krátkych prestávok počas cvičenia môže byť pre vaše telo značne škodlivé. Do rozvičky zaraďte zahrievacie a  naťahovacie cviky.  Ak chcete predísť zraneniam, na konci cvičenia sa nezabúdajte ponaťahovať.

Četovanie so šéfom

brightside.me
brightside.me

Dôležitým krokom je stanoviť si hranice medzi prácou a súkromím. Psychológovia zastávajú názor, že by sme nikdy nemali riešiť pracovné problémy cez četové aplikácie, pretože ich považujeme za niečo osobné. Ďalšou nevýhodou četových aplikácii je, že váš nadriadený ľahko zbadá, či ste si správu od neho prečítali alebo ste sa ho po prečítaní správy rozhodli ignorovať.

 

zdroj: babskeveci.sk (LT), brightside.me

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: