Týranie naživo a pred očami detí. Na trnavskom jarmoku si z úbohej opičky urobili atrakciu a zárobkovú činnosť

Lucia Mužlová Ešte viac

Počas týchto dní v mnohých mestách začína zábava v podobe jarmokov. Okrem kolotočov, ochutnávky mladého vína či medoviny sa objavujú aj mnohé viac či menej zaujímavé atrakcie. Avšak všetko má svoje hranice. A to je aj prípad, ktorý sa odohral na trnavskom jarmoku. Na internete sa totiž objavila fotografia, ktorá pobúri azda každého milovníka zvierat. Za niekoľko eur ste sa mohli odfotiť s malou opičkou a odniesť si tak domov fotografiu so zvieratkom, ktoré je spútané obojkom, oblečené v body a má na sebe navlečenú plienku. To je skutočne “hodnotná” fotografia do rodinného albumu. 

Ak ste ochotní zaplatiť štyri eurá, môžete si opičku zobrať na ruky a vyfotiť sa s ňou do smartfónu. Ak prihodíte ešte dve eurá navyše, dostanete do rúk rovno fotografiu z Polaroidu. Ak aj vás takéto niečo pobúrilo, nie ste sami.

Chúďatko opicka 😓😭😪 na Trnavskom jarmoku, na obojku, v body, plienke… lákajú ľudí na fotenie 😪 toto je tyranie zvierat a nie zábava

Gepostet von Gabika Langová am Donnerstag, 7. September 2017

Takéto niečo nemôžeme hodnotiť nijako inak ako týranie zvierat. Robenie si zárobkovej činnosti z bezbranného zvieraťa, ktoré sedí vo vlastných výkaloch a je spútané, musíme jednoznačne odsúdiť.

Opice sú vysoko inteligentné zvieratá, ktoré pre svoj život v zajatí vyžadujú veľký výbeh s možnosťou voľného pohybu. To rozhodne táto opička nemá a navyše je obklopená stovkami ľudí a veľkým hlukom, ktorý ju môže stresovať. To rozhodne nemôžeme označiť za ideálne podmienky.

Ako zabrániť takejto činnosti? V takomto prípade treba byť jednoznačne aktívni a zavolať príslušné orgány – napríklad obrátiť sa na Slobodu zvierat či mestskú políciu, ktorá preverí prevádzkovateľa atrakcie a zistí, či skutočne má na takéto niečo povolenie. Asi ani nemusíme pripomínať, že určite takýmto ľuďom nemáte dávať peniaze a fotiť sa, a to ani na naliehanie detí. V takom prípade treba deťom vysvetliť, že pre opičku, či pre akékoľvek iné zviera v podobnej pozícii, toto rozhodne nie je zábava, ale utrpenie.

Veď kto normálny by si chcel urobiť fotografiu so zvieraťom, ktoré jeho majitelia zneužívajú vo svoj prospech?

Pozri aj: Štvorročný princ George šiel včera prvýkrát do školy. Pod akým menom ho rodičia zapísali? Mal ho vyšité na svojom školskom ruksačiku

 

zdroj: babskeveci.sk, facebook.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: