Učiteľka Denisa vytvorila pre deti niečo originálne. Keby sa týmto riadili všetci pedagógovia, deti by boli šťastnejšie

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Facebook (Unie rodičů)/archív TASR

Učiteľky, pre ktoré je ich práca viac poslaním, zvyknú mať neuveriteľné nápady. Dôkazom je aj česká učiteľka, ktorej nástenka sa stala virálnou. Určite by bolo dobré, keby si inšpiráciu zobrali aj ostatní pedagógovia.

Každý z nás robí chyby. Sú našou súčasťou a nech sa budeme snažiť akokoľvek, budú nás sprevádzať celým životom. Práve preto je dôležité, aby sme našim deťom už odmalička ukazovali, že je to úplne v poriadku a nie je to nič, za čo by sme sa mali hanbiť. Úžasne to vystihla práve učiteľka Denisa Machoňová Tichá, ktorá pre svojich žiakov vytvorila originálnu nástenku.

Chyby sú dôležité

Práve jej nástenka sa stala na internete neuveriteľne zdieľanou a ospevovanou a je jasné, prečo to tak je. Pomocou nej ukazuje svojim žiakom, prečo by sa chyby nemali báť. Ako si môžete prečítať na obrázku, podľa nej je chyba

  • sympatická
  • dôležitá
  • pomáha robiť pokroky
  • patrí k učeniu
  • posúva ďalej

Ďalej k nej dopísala aj to, že sa jej netreba báť a je potrebné ju nájsť.

Foto: pixabay

Netušila, čo rozpúta

Denisa nemala ani poňatia, že jej nástenka bude kolovať po celom internete. „Nejakou zvláštnou, pre mňa utajenou cestou, sa z tabule mojej triedy dostala na sociálne siete. Keby som tušila, že prekročí prah triedy, určite by som si na nej dala viac záležať. V každom prípade, má úspech, tak ju taktiež zdieľam. Dôležité je, aby sa deti skutočne naučili chybu takto vnímať. Učeniu a poznávaniu zdar,“ napísala na svojom Facebooku.

Fotografiu spravila kolegyňa

Nakoniec Denisa zistila aj „príčinu“ toho, prečo sa jej nástenka zrazu objavila na sociálnych sieťach. Odfotografovala ju jej kolegyňa, ktorá ju neskôr aj zverejnila na internete. „Minulý pondelok som v triede kolegyne Denisky úplne ledabolo odfotografovala túto nástenku. Vzhľadom na to, že som deň predtým riešila s najmladším synom jeho velikánsky strach ísť na druhý deň do škôlky, pretože „sa mu nepodarila úloha“ a „pani učiteľka sa bude hnevať“, tak mi to až tak rezonovala s témou, že som fotografiu pripojila do komentára pod mojím príspevkom v jednej uzavretej skupine. Bez vedomia autorky nástenky. Vôbec mi nedošlo, že sa to môže začať posúvať niekam ďalej, ale potom to prišlo,“ napísala.

FOTO TASR – Martin Baumann

Desivá sila sociálnych sietí

„Niekto vyniesol fotografiu zo skupiny do inej skupiny a tam ju objavila Unie rodičů a vytvorila z nej príspevok, ktorý začali ľudia zdieľať neuveriteľným tempom. Vďaka tomu sa o nej dozvedela aj kolegyňa, ktorú v prvej fáze prekvapilo, ako sa jej nástenka dostala na FB a v druhej fáze to, ako sa z nej stal virál zdieľaný tisíckou užívateľov… Niekedy je sila sociálnych sietí naozaj desivá. To nič nemení na fakte, že nástenka vytvorená Denisou je totálne geniálna, krásna a keby sa jej dokázali držať všetci učitelia a rodičia (nielen teoreticky, ale aj prakticky), tak by mnohým deťom bolo oveľa lepšie,“ napísala kolegyňa Terka na Facebooku.

Skvelé ohlasy

Mnohí ľudia príspevok komentovali s tým, že by si takýchto učiteľov priali viac. Ozvali sa dokonca aj učiteľky, ktoré sa jej nástenkou inšpirovali a vytvorili ich tiež. Je úžasné, koľko pozitívnych ohlasov má Denisa na nástenku, ktorú vytvorila a význam za ňou je jasný. Všetci robíme chyby, nie je to nič hrozné a naše deti by mali vedieť, že práve to je to, čo nás posúva ďalej. Čo si o nástenke myslíte vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: