Učiteľka zdieľala fotografie svojho žiaka, ktoré dojali celý svet. Nebudete veriť, aký príbeh sa za nimi skrýva

Monika Miková Ešte viac

Foto: libreshot.com

Vzdelávanie je jednou z najdôležitejších a najpotrebnejších vecí v živote, i keď si to mnohokrát ani neuvedomujeme. Máme šťastie, že žijeme v slobodnej krajine bez vojenského konfliktu s možnosťou sa vzdelávať. Väčšinou si to uvedomíme, až keď navštívime chudobnú krajinu. Mnoho detí tam do školy nechodí z rôznych dôvodov ako uvádza portál Bored Panda

Vzdelanie má determinujúcu úlohu pri určovaní budúcnosti človeka. Ako uvádza portál Zaujímavý svet podľa Organizácie Spojených národov takmer 60 miliónov detí nenavštevuje základnú školu z rôznych dôvodov. Jedným z najčastejších je chudoba. V mnohých krajinách žijú deti, ktoré namiesto chodenia do školy, musia pracovať, zháňať pitnú vodu alebo sa starať o svojich súrodencov.

Učiteľka z Kambodže nedávno zdieľala zaujímavé fotografie

Niektorí rodičia robia všetko pre to, aby svojim deťom zabezpečili tú najsvetlejšiu budúcnosť a teda aj vzdelanie, i keď na to v skutočnosti nemajú prostriedky. Tento príbeh je jeden z takýchto prípadov. Otec 5-ročného chlapčeka sa vďaka svojmu skutku stal hrdinom. Učiteľka z Kambodže nedávno zdieľala fotografie modrého batohu chlapca, ktorý mu vlastnoručne vyhotovil jeho otec. Nie je to však len taký obyčajný batoh.

Keď nastúpil do prvého ročníka Lumphat ZŠ v Kambodžskej provincií Battambang 5-ročný NY Keng, okamžite si zaslúžil pozornosť svojej učiteľky Sophous Suon. V danej oblasti stojí jedna školská taška približne 7 dolárov a nie každý si ju môže dovoliť. Otec malého študenta, ktorý pracuje ako farmár sa preto rozhodol, že svojmu synovi tašku sám vyrobí.

Otec má skutočne šikovné ruky, keďže na výrobu použil len hrubšiu šnúru a vytvoril z nej plnohodnotný batoh. Akonáhle sa príbeh malého žiaka a milujúceho otca dostal na internet, stal sa virálnym a zaslúžil si mnohé reakcie.

“Je to nesmierne dojemné a otec si zaslúži poklonu.”

“Ten ruksak je neskutočný. Dokonca aj keď sa zašpiní, len ho jednoducho vyčistíte.”

“Dúfam, že šikovnosť prinesie jeho synovi skvelý život i jeho rodine.”

“Neskutočný otec, keby som sa s ním porovnal, všetko, čo ja viem urobiť je sandwich s arašidovým maslom pre deti do školy.”

“Excelentné riešenie!”

“Ktokoľvek pozná tohto otca, prosím zverejnite jeho identitu. Chcem pomôcť jeho rodine.”

“Je to super. Dúfam, že ho chlapec nezničí a keď dospeje bude si vážiť, čo pre neho jeho otec urobil.”

“Lepší ruksak ako ten, čo kúpite v obchode. Môj otec mi napríklad opravil starý obedár a som naňho veľmi pyšná. Rada ho používam.” 

Máte aj vy nejakú spomienku na šikovné ruky Vašich otcov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: