Učiteľke chýbali jej žiaci tak veľmi, že vyrobila 23 pletených bábik, ktoré vyzerajú úplne rovnako

Foto: Facebook (Stratford Knit and Sew/Kristi Maree)

Mnohí učitelia počas pandémie koronavírusu nevedeli, čo by mali robiť. Niektorí vyučovali prostredníctvom sociálnych sietí, iní sa sústredili na rôzne projekty. A ďalší začali vytvárať zaujímavé veci, ktoré oslovili ľudí po celom svete.

Zatiaľ, čo väčšina rodičov už naozaj nevie, ako má svoje deti zabaviť, doma zostali aj učitelia, ktorým ich práca chýba a chýbajú im aj deti. Portál Bored Panda zverejnil fotografie učiteľky, ktorá sa rozhodla čas v karanténe stráviť skutočne efektívne. Napriek tomu, že táto učiteľka z Holandska svojich žiakov dlho nevidela kvôli pandémii, vytvorila 23 rozkošných bábik, z ktorých každá jedna z nich reprezentuje jedného z jej žiakov.

Deťom aj učiteľom chýba škola

Zo začiatku bolo pre všetky deti skvelé, že nemusia chodiť do školy, časom sa to však zmenilo, keďže dlho nevideli svojich kamarátov, nemohli sa hrať počas prestávok a veľmi veľa detí bolo zatvorených doma. Pre mnohých učiteľov bolo zase online vyučovanie nepohodlné, necítili sa úplne komfortne a veľa z nich cítilo, že im ich žiaci chýbajú viac, ako by si mysleli. Slečna Ingeborg Meinster-Van der Duin, učiteľka základnej školy na škole Dr. H.Bavincka v holandskom Haarlemu, bola skutočne naštvaná kvôli tomu, že nemohla každý deň vidieť svojich žiakov.

Rozhodla sa, že s tým niečo urobí

„Škola bola zatvorená a mňa to všetko zasiahlo. Deti neboli v škole a mne veľmi chýbali,“ povedala. Preto sa rozhodla, že s tým musí niečo urobiť a prišla s najroztomilejším nápadom na pletenie malých bábik, z ktorých každá bude predstavovať jedného z jej 23 žiakov. Nápady našla na Pintereste, kde videla podobné bábiky a rozhodla sa, že si ich vyrobí sama. Každej bábike vyrobila oblečenie podľa toho, čo sa im páči. Chlapci boli v tmavých svetroch a dievčatá dostali vesty. Doplnila dokonca aj rôzne doplnky, ktoré boli pre jednotlivcov charakteristické, napríklad okuliare alebo pehy.

Každý spoznal svoju bábiku

Na každej bábike strávila približne tri až štyri hodiny. Spravila ich také realistické, že dokonca aj deti hneď vedeli povedať, kto je kto, keď ich ukázala v triede. Deti však napriek tomu mali len jedinú otázku. Kde je ona? Preto musela pár hodín stráviť pletením aj svojej vlastnej bábiky.

„Budúci rok budem tiež vyrábať bábiky pre ďalšiu triedu. Kolegovia sa ma pýtali či nechcem upliesť aj ďalším triedam, na to však nie je čas,“ povedala. Keď deti jedno po druhom začali chodiť do školy, aby si zobrali svoje veci, aspoň na malú chvíľku ich videla, aby im rozdala bábiky. Každá je vysoká asi 10 centimetrov a niet pochýb o tom, že predstavuje jej majiteľa.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: