Ukázali ľudskosť, ochotu a neváhali riskovať svoje životy. 80 ľudí vytvorilo ohromnú ľudskú reťaz, aby zachránili topiacu sa rodinu

Lucia Mužlová Ešte viac

Stalo sa to len pred pár dňami. Niekoľko desiatok obyčajných ľudí dokázalo, že ľudskosť, solidarita a ochota pomôcť druhým majú ešte stále v dnešnom svete nádej a miesto. Keď sa dvaja chlapci začali topiť vo vodách Mexického zálivu, neváhali riskovať vlastné životy len preto, aby zachránili tie ich. 

Incident sa odohral 8. júla na brehoch Mexického zálivu na pláži Panama City v americkej Floride. Na pláži si leto užívalo niekoľko dovolenkárov a medzi nimi aj rodina Roberty Ursey. Práve jej dvoch synov strhol búrlivý odliv do nebezpečnej vzdialenosti od pláže a začali sa topiť. Len 8-ročný Stephen a jeho 11-ročný brat Noah začali asi vo vzdialenosti 90 metrov od pláže bojovať o svoj život.

Matka si takmer okamžite všimla, že niečo nie je v poriadku. Spolu s ďalšími troma členmi rodiny okamžite vyrazila svojim synom na pomoc. Silný prúd vody však dostal aj ich a i oni začali mať problémy udržať sa nad hladinou. “Zomriem. Ja i moja rodina tu teraz umrieme a ja s tým nedokážem nič urobiť,” spomínala Roberta Ursey v neskoršej výpovedi pre Washington Post.

With all the sharing we finally got a picture. This one was from the county pier that ran out in the water! In the…

Gepostet von Jessica Mae Simmons am Sonntag, 9. Juli 2017

Celá situácia však nakoniec skončila šťastne. Môže za to asi 70 – 80 obyčajných ľudí, ktorí sa rozhodli pomôcť. Keď si totiž ľudia všimli, že sa vo vode topí hneď niekoľko ľudí, ani sekundu neváhali. Spoločne sa pochytali za ruky a vytvorili tak dlhú ľudskú reťaz. Mladí, starí, belosi, hispánci, aj afroameričania. Jednoducho každý, kto videl, že rodina potrebuje pomôcť, pomohol. Odvážnym záchranárom sa podarilo po takmer 30 minútach boja zachrániť celú topiacu sa rodinu. Zachrániť sa podarilo i 67-ročnú babičku topiacich sa chlapcov, ktorá pri snahe o ich záchranu dostala vo vode infarkt. Okamžite bola prevezená do nemocnice a momentálne je jej stav stabilizovaný.

Pozri aj: TEST: Vyberte si pierko, ktoré vás zaujme najviac a prečítajte si, čo o vás tento výber prezrádza

zdroj: babskeveci.sk, telegraph.co.uk

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: