Ukázalo sa, že celý svoj život som si vlasy farbila nesprávnym odtieňom. Dnes už viem, prečo

Monizz Ja žena

Farbenie vlasov je módna záležitosť už celé roky. Kozmetický priemysel sa posúva a kaderníci hromadne rok čo rok vypúšťajú nové a nové trendy nielen v účesoch, ale aj vo farbení vlasov. Ako si však vybrať tú správnu farbu? Doteraz sme žili v tom, že by sme ju mali ladiť k tónu našej pleti.

pexels.com

V skutočnosti je správny výber farby na vlasy úzko spojený s farbou našich očí. Väčšine vlasy si farbiacich žien sa už aspoň raz stalo, že nová farba vyzerala v kontexte celkového dojmu ako nesúrodý výmysel. Farbu vlasov by sme si však zďaleka nemali voliť podľa farby pokožky, i keď aj tá je pomocným kritériom. Dôležitý je totiž odtieň očí.

Svetlovlasé modrooké krásky

Pri teplých odtieňoch očí platí, že by mal byť teplý aj odtieň farby vlasov. To znamená, že ak máte oči tmavšej modrej farby, voľte teplé odtiene pšeničnej blond. Odvážnym ale takisto vhodným riešením k modrým očiam je aj ľadový blond, popolavý blond či priam peroxidový blond. Tieto odtiene kombinujte ale skôr so svetlomodrými očami.

pexels.com

Čo by si modrooké ženy rozhodne nemali dávať, je červená farba, ryšavé odtiene, ani nijaké iné ohnivé a horúce. Tie k modrým očiam skutočne nepasujú.

Tmavovlasé modrooké krásky

Ak ste držiteľkou modrých očí, no tmavých vlasov, patríte do kategórie žien, ktorých na svete nie je až tak veľa. Táto kombinácia je podstatne zriedkavejšia ako prvá. Stačí už len trafiť odtieň. Ak máte modré oči, voľte odtiene čokoládovej, orieškovej či kávovej.

pexels.com

Sivooké krásky

Sivooké krásky majú najvýhodnejšiu pozíciu, pretože si môžu vybrať akúkoľvek farbu vlasov. Spravidla im najlepšie pristane farba pšenice či popola – v prípade, že sú blondínky. Ak sú tmavovlásky, voliť by mali opäť čokoládový, orieškový či koňakový odtieň.

pexels.com

Hnedooké krásky

Prvým a najdôležitejším pravidlom hnedoočiek je, že nikdy by si nemali voliť farbu na vlasy totožnú s farbou očí! Je to absolútne nevhodné. Zdôrazniť oči sa najlepšia darí s modro-čiernym odtieňom, v svetlejších tónoch ide skôr o cappuccino alebo odtieň dreva. Experimentovať môžu hnedooké ženy aj s červenými a ohnivými odtieňmi, zväčša im veľmi pristanú. Uprednostniť by ste mali medené a teplé odtiene, vyhnúť by ste sa mali studeným a blond odtieňom.

pexels.com

Zelenooké krásky

Zelené oči nemá veľa ľudí a sú o to zaujímavejšie. Týmto ženám pristanú najmä odtiene červenej, sú v dokonalom kontraste! Od ľahkej medenej až po ohnivo červenú či bordovú, na hlavu si môžu dať čokoľvek. Pristanú im však aj tmavé farby, špeciálne uhľovočierna. V takejto farbe zelené oči doslova svietia. Pri výrazných očiach sú však povolené aj popolavé či ľahko blonďavé odtiene. Dôležité je zachovať jemnosť a neprechádzať do peroxidovej blond. Z tmavších odtieňov sú tiež vhodné čokoláda a karamel.

pexels.com

Podľa čoho si vyberáte farbu na vlasy vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Toto je dôvod, prečo v budúcnosti nebudú môcť deti princeznej Charlotte dediť žiadny kráľovský titul. Odpoveď vás prekvapí

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)