Ukážkové gesto. Šéf firmy si znížil plat na nulu, aby nemusel prepustiť ani jedného zamestnanca

Foto: Twitter (Dan Price)

O tom, že Dan Price, je skutočne šéf, akého by si priali mnohí ľudia, sme vás už informovali v niekoľkých článkoch. Najnovšie však v súvislosti s koronavírusom urobil ešte väčší krok, za ktorý si zaslúži obdiv.

Mnohí zamestnávatelia svojim zamestnancom musia v súvislosti s koronavírusom radikálne znížiť plat či ich dokonca začať prepúšťať, aby to nemalo likvidačné dôsledky. Napriek tomu sa nájdu aj takí, ktorí urobia niečo iné. Príkladom je práve Dan Price, ktorý o svojom rozhodnutí informoval na Twitteri. Nedávno sme vás informovali o tom, že svojim zamestnancom zvýšil plat tak, že ten svoj okresal o 90 %. Napriek tomu, že si mnohí ľudia mysleli, že robí chybu, jeho firma prosperovala oveľa viac, ako by sme čakali.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dan Price (@danpriceseattle),

Svoj plat znížil na nulu

V súvislosti so situáciou koronavírusu sa však rozhodol, že pôjde radšej úplne na nulu, ako keby mal niekoho prepustiť, a to napriek tomu, že zisky jeho firmy sa poriadne znížili. Okrem neho sa svojho platu vzdala aj najlepšie platená osoba vo firme, prevádzková riaditeľka Tammi Kroll. Svoju doterajšiu mzdu vo výške 275-tisíc dolárov ročne teda nechala okresať na nulu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dan Price (@danpriceseattle),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dan Price (@danpriceseattle),

Má množstvo fanúšikov

„Pred piatimi rokmi som okresal svoj plat z viac ako jedného milióna na 70-tisíc, aby som zaplatil mojich zamestnancov. To už teraz nestačí. Svoj plat som teda okresal na nulu, aby som nemusel vyhodiť žiadneho zamestnanca. Nie je to veľa, ale je to najviac, čo môžem urobiť,“ napísal na sociálnej sieti a za svoje rozhodnutie si samozrejme vyslúžil obrovské množstvo nadšenia.

Je skutočne úžasné, keď sa sám zamestnanec rozhodne, že urobí všetko preto, aby boli jeho zamestnanci spokojní a aby nemusel nikoho prepustiť, tak si radšej odkrojí zo svojho vlastného pohodlia. Mnohí by si z neho mali brať príklad, hoci to určite nie je jednoduché.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: