Ulicami sa valí voda, obchody sú zavreté a kaviarne zaplavené. V Benátkach dostanete pri návšteve gumáky

TASR Ešte viac

Foto: TASR/AP/Luca Bruno

Sezónna vysoká voda zaplavila v utorok väčšinu talianskych Benátok. Turisti a miestni obyvatelia si museli obuť gumené čižmy a po meste sa presúvať po vyvýšených mobilných chodníkoch. Informovala o tom agentúra AP.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VENICE VENEZIA (@veneziacityitaly) on

Hladina vody dosiahla v utorok ráno 1,27 metra nad bežnou úrovňou, ale úrady varovali pred vysokým prílivom aj po zotmení. Zaplavilo kaviarne, obchody a iné podniky. Príchod vysokej vody oznámili tak ako zvyčajne sirény a úrady preventívne zatvorili tamojšie jasle.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VENICE VENEZIA (@veneziacityitaly) on

Jedna z najznámejších stavieb v Benátkach Dóžov palác (Palazzo Ducale) na Námestí sv. Marka bol podľa oznamu na Twitteri aj napriek utorňajšiemu „mimoriadnemu prílivu vody“ pre návštevníkov otvorený.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Descubra a Europa (@descubraeuropa) on

Mnoho tamojších hotelov poskytuje turistom aj jednorazové gumené čižmy, ktoré sú už súčasťou šatníka aj viacerých Benátčanov. Nepriaznivé počasie na severovýchode Talianska meteorológovia očakávajú aj v najbližších dňoch.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rocco Lastella Safari Crew TZ (@roccolastella) on

Príliv v lagúne každoročne vrcholí v priebehu jesene a zimy, keď sa voda prelieva do benátskych ulíc a námestí. Vedci od tragických záplav v roku 1966 zvažujú rôzne spôsoby, ako eliminovať nebezpečenstvo stúpajúcej vody.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: