Upozornil ju na rúško, odmietla si ho nasadiť. Reakcia profesora, ktorú vôbec nikto nečakal

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Koronavírus rozdelil na dve polovice mnohých ľudí. Kvôli rozdielnym názorom sa prestali rozprávať priatelia, ale aj členovia rodiny. 

Zaujímavá vec sa však stala na univerzite v Georgii. Ako uvádza portál Red and Black, profesor na hodine psychológie požiadal jednu zo svojich študentiek, aby si dala na tvár rúško. Najprv tvrdila, že ho nemá, neskôr jej doniesol jedno jednorazové z kancelárie, avšak nasadila si ho pod nos. Keď ju na to upozornil, povedala, že sa jej ťažko dýcha, keď má rúško aj cez nos aj ústa.

Nebol ochotný riskovať

Profesor teda na tabuľu napísal: “Nebude rúško, nebude prednáška.” V tom čase už bol informovaný o tom, že dvaja z jeho chýbajúcich študentov mali pozitívny test na koronavírus. Všetci zostali v šoku až potom, čo povedal, že končí a dáva výpoveď. Ostatní študenti nevedeli, ako majú reagovať, 88-ročný profesor Bernstein si však zbalil veci a povedal, že končí a je oficiálne na dôchodku.

Neskôr povedal, že sa mu uľavilo, pretože sa stále viac a viac obával pandémie. Vzhľadom na jeho vysoký vek a zdravotné problémy ako sú cukrovka a vysoký krvný tlak sa obával toho, že by mu mohol byť covid osudný. Študentka zareagovala ešte neprimeranejšie, keď sa len usmievala a tvrdila, že je to požehnanie. “Bol som ochotný riskovať svoj život pri obrane svojej krajiny, odmietam ho riskovať na prednáške so študentom, ktorý nechce nosiť rúško,” povedal.

4
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: