Upratovačka Mária kradla deťom peniaze. Pri čine ju prichytili žiaci základnej školy

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: screenshot video TV Joj

Deti sú niekedy omnoho vynaliezavejšie, ako by sme vôbec čakali. Dôkazom sú aj žiaci z obce Plešivec pri Rožňave, ktorým v škole mizli peniaze, ktoré mali pripravené na desiatu.
Podľa televízie JOJ sa však žiaci vynašli a aby zistili, kto je zlodej, do triedy umiestnili skrytú kameru. Zlodeja sa takto podarilo nakrútiť a zároveň aj odhaliť. S videom išli 12-ročné deti priamo za riaditeľom školy. O to zaujímavejšie bolo, že žiakom kradla peniaze upratovačka. Šokovaní zostali rodičia, ale aj riaditeľ školy.
Podľa televízie riaditeľ školy Jozef Mikuš zostal celým prípadom pohoršení. Tvrdí, že to zobralo nielen jeho, ale aj ďalších učiteľov. Zábery nakrútili na mobilný telefón len žiaci siedmeho ročníka. Práve na nich je upratovačka, ktorá vojde do triedy, skláňa sa nad taškami detí a peniaze z peňaženiek si vkladá do vrecka. Riaditeľ s tým upratovačku okamžite konfrontoval.

Upratovačka Mária sa nakoniec k činu priznala. Televízia sa ju snažila zachytiť doma, bol tam však iba jej manžel, ktorý povedal, že netuší, prečo deti okrádala. Nemala ju k tomu viesť zlá finančná situácia ani iné skutočnosti. Naopak, jej dcéra zostala pohoršená a to, čo jej matka spravila, ju neprekvapilo.

Mária pracovala v škole 12 rokov a nikdy s ňou nebol žiadny problém. Celým prípadom sa však už zaoberá polícia.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: