Určite aspoň jeden z nich robíte aj vy. 6 ranných zlozvykov, ktoré spôsobujú priberanie

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: unsplash

Existuje málo ľudí, ktorí dokážu ráno fungovať, nech sa deje čokoľvek. Väčšina z nás totižto ráno ledva otvorí oči a pokiaľ robí z domu, je to ešte ťažšie.

Väčšina ľudí je so svojou váhou veľmi nespokojná, preto robia všetko preto, aby schudli a vyhli sa zlozvykom, z ktorých sa priberá. Portál Apost však spísal 6 najčastejších ranných zlozvykov, ktoré si možno ani neuvedomujete, no môžu byť dôvodom toho, prečo sa vám nedarí schudnúť.

Zaťahujete žalúzie a závesy

Podľa štúdie práve slnečné lúče prispievajú k znižovaniu BMI. V ideálnom prípade by ste mali ísť hneď ráno na krátku prechádzku alebo si zabehať, no stačí aj obyčajné odtiahnutie závesov, aby ste pocítili pozitívne účinky slnka. Štúdia ukázala, že iba 20-30 minút slnečného žiarenia môže viesť k nižšiemu BMI.

Foto: unsplash

Nesprávne váženie

Tak, ako všetci váženie neznášame, práve to ranné vám pomôže povzbudiť vás v chudnutí a zabráni postupnému priberaniu. Podľa jednej zo štúdií ženy pribrali viac, keď čakali medzi váženiami a práve to ranné pomáha sledovať pokrok. Môže vás tiež lepšie nasmerovať k tomu, aké diéty a spôsoby cvičenia vám dodajú najlepšie výsledky.

Vynechanie raňajok

Raňajky naozaj sú to najdôležitejšie jedlo dňa. Raňajky vám pomôžu obmedziť popoludňajšie chute na desiatu alebo viac kofeínu. Keď sa zameriate na kvalitné raňajky a na pohyb, bude sa vám chudnúť určite oveľa lepšie. Správne raňajky môžu tiež zlepšiť koncentráciu a pomôcť zvýšiť hladinu energie.

Foto: pixabay.com

Neustieľanie postele

Podľa prieskumu práve posteľná bielizeň dokáže zvýšiť kvalitu spánku. Zároveň však práve ustieľanie postele hneď po zobudení dokáže naštartovať organizmus tak, ako nič. Je to jednoducho sila vôle.

Pitie kávy na miesto vody

Ranné pitie kávy vám síce do žíl dodá potrebný kofeín, no zároveň je veľmi dôležité aj pitie vody. Práve to pomáha zrýchliť metabolizmus a z tela vyplaviť toxíny. Pitná voda ráno tiež pomôže odbúrať živiny extrahované cez noc.

Foto: pexels

Odkladanie budíka

Áno, je to lákavé a robí to väčšina z nás. To však neznamená, že je to to najhoršie, čo môžete pre svoje telo skutočne urobiť, pokiaľ chcete, aby normálne fungovalo. Nadmerné množstvo spánku určite nie je niečo, čo vám pomôže chudnúť, no presne tak aj jeho nedostatok. Dávajte si preto pozor a skúste vstávať už na prvé zazvonenie.

Ktorý z týchto zlozvykov ste robili vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: