Úspešná metóda na rýchle utíšenie plačúceho dieťaťa


Dr. Robert Hamilton je pediatrom, ktorý pracuje v kalifornskom meste Santa Monica. Počas svojej dlhoročnej praxe prišiel na skvelý spôsob, ako utíšiť plač u malých bábätok. Vyvinul vlastnú techniku, ktorú nazval Hold a ako sám tvrdí, funguje stopercentne na každé dieťa. Tento trik si nenechal pre seba a podelil sa s ním v nasledujúcom videu, ktoré vám krok za krokom ukáže, ako upokojiť plačúce dieťatko. 

babo 00
dailymail.co.uk

Malé deti zvyknú veľmi často plakať bez zjavnej príčiny. Aj keď ste im vymenili plienky hádam pred minútou, sú nakŕmené i vyspinkané, ich plač už hodnú chvíľu neutícha a vy si neviete dať rady. Práve pre tento prípad by ste si mali pozrieť nasledujúce video, ktoré vám v budúcnosti môže pomôcť vám i vašej ratolesti.

Je priam neskutočné, s akou jednoduchosťou dokáže tento lekár utíšiť dieťa. 1 jednoduchý dotyk a jemné pohojdávanie môžu zabrať viac ako si myslíte. Celý trik spočíva v správnom naklonení bábätka, jeho fixácii rukami a potriasaním telíčka v rôznych smeroch.

Ako na to?

Dieťatko by ste teda mali opatrne zdvihnúť na ruky, bruškom smerom nadol. Jeho ramená by mali smerovať dopredu a ruky by ste mu mali prekrížiť na hrudníku. Následne ich zafixujete svojou dlaňou, na ktorú prenesiete váhu dieťatka.

babo 1
dailymail.co.uk

Palcom a ukazovákom mu jemne pridržiavate hlavičku, aby sa nemykalo a nestratilo stabilitu. Druhou dlaňou ho chytíte popod zadoček a jemne ním potriasate. Bábätko by malo byť naklonené v 45 stupňovom uhle.

babo 4
dailymail.co.uk

V tejto pozícii môžete dieťatko jemne pohojdávať hore a dole alebo ho krúživým pohybom dlane, ktorá je nižšie, jemne hojdajte.

babo 3
dailymail.co.uk

Dr. Hamilton zároveň upresňuje, že všetky pohyby, ktoré vykonávate, musia byť ozaj veľmi jemné a nežné. Dbajte o to, aby ste v žiadnom prípade nerobili prudké, trhavé či rýchle pohyby. Malé deti totiž veľmi citlivo reagujú aj na ten najjemnejší pohyb.

babo 2
dailymail.co.uk

Nožičky bábätka v tejto polohe by mali byť uvoľnené. Je priam zázračné, ako rýchlo sa dieťatko utíši a je pokojné.

Túto metódu je vhodné využívať u detí do troch až štyroch mesiacov. Neskôr už bábätko naberá na hmotnosti a je čoraz komplikovanejšie ho udržať v správnej pozícii.

Popularita tohto spôsobu tíšenia detského plaču je neuveriteľná. Potvrdzuje to i fakt, že dnes má toto video už viac ako 23 miliónov pozretí. Dr. Hamilton v závere dodáva, že existujú 2 výnimky, na ktoré metóda Hold neúčinkuje. Pokiaľ vám bábätko neprestáva plakať ani po tom, čo ste ho utišovali ako vo videu, vedzte, že sa cíti nepríjemne kvôli chorobe alebo je len hladné.

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), dailymail.co.uk

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov