Už 7 rokov plnia vianočné priania detí z detských domov v Česku aj na Slovensku. Ježiškom sa môžete stať aj vy

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Vianoce sú čas, kedy prestávame myslieť na seba a začíname sa rozhliadať okolo seba a rozmýšľať nad tým, koho by sme mohli obdarovať.

Napriek tomu, že by sme mali robiť pekné veci počas celého roka a nielen na Vianoce, predsa len je to čas, kedy máme túžbu urobiť niečo pekné. Vtedy je úžasné, keď ľudia prídu s krásnym projektom, do ktorého sa môže zapojiť každý, kto chce urobiť niečo pekné.

Zapojiť sa môže každý

Projekt Milý Ježiško alebo teda Milý Ježíšku, založili v roku 2013  Martin Kučera a Vojtěch Paukner. Už v prvý rok sa im podarilo splniť takmer všetky priania detí z detských domovov a každým rokom pribúda oveľa viac ľudí, ktorí sa chcú zapojiť. Na svojej stránke taktiež informujú o tom, ako celý projekt funguje.

Foto: unsplash

Krásna myšlienka

“Hlavní myšlenkou našeho projektu je jednoduchost a transparentnost. Chceme, aby dárek putoval od dárce přímo k obdarovanému dítěti. Bez prostředníků, bez meziskladů, bez zbytečných nákladů. Umožňujeme tak přímý kontakt dárce a obdarovaného. Tím prohlubujeme nejen radost z darování, ale také otevíráme cestu hřejivé zpětné vazbě.

Tak jak tedy na to? Na našich stránkách si v seznamu přání vyberete takové, které je Vám sympatické, a které můžete splnit. Toto přání si zarezervujete ke splnění. Dále je to ve Vašich rukou! Dárek zakoupíte a zašlete přímo na adresu dítěte, kterou Vám ihned sdělíme mailem. Tak jednoduché to je!”

Foto: unsplash

Vyberte si aj vy

Priamo na stránke si môžete vybrať prianie, ktoré sa rozhodnete splniť a ďalej už stačí, keď sa budete držať jednotlivých inštrukcií. Je to jednoduché a veľmi prehľadné, všetko sa dozviete priamo na stránke. Najnovšie stránka pomáha nielen deťom z detských domovov, ale aj tým, ktoré pochádzajú zo sociálne slabších rodín.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: