Už dva roky sa každý deň oblieka ako z 19. storočia. Množstvo šiat si šije sama

Kristína Hagarová Ja žena

Foto: Instagram (your_sunny_flowers)

Ak si myslíte, že vám ráno zaberie veľmi veľa času, kým sa nachystáte do práce, počkajte, kým uvidíte túto mladú ženu. Tá sa oblieka skutočne neobvykle.

Mila Povoroznyuk z Ukrajiny, o ktorej informoval portál Bored Panda, sa vzdala všetkých trendov súčasnej módy, aby si našla svoju vlastnú cestu, vďaka ktorej vyzerá, ako keby sa vrátila z 19. storočia. Každý deň priťahuje pohľad od rôznych ľudí na ulici. Drží sa plnohodnotného vzhľadu, vrátane dlhých šiat, korzetov či nafúkaných blúzok a zložitého účesu.

Oblečenie si šije sama

Pred 12 rokmi sa zapojila do hnutia historickej rekonštrukcie. Začala šiť svoje vlastné oblečenie na rôzne príležitosti, od stredovekých slávností až po plesy. Každý deň sa takto oblieka už asi dva roky. Inšpiráciu nachádza na rôznych stránkach, ale aj v starých časopisoch. Je jasné, že sa na ňu ľudia neustále otáčajú, pretože takéto oblečenie nie je bežným javom. Na Instagrame má už viac ako 76-tisíc sledovateľov.

Oblieka sa tak, pretože sa jej to páči

Keďže väčšinu šiat si šije sama, nestojí ju to príliš veľa peňazí. Sama však priznáva, že má aj drahé kúsky, ktoré si necháva ušiť. Niektoré veci však sú skutočne veľmi nákladné. Reakcie na jej oblečenie sú rôzne. Niektorí ľudia sú nadšení, druhí však nad jej oblečením krútia hlavou a vysmievajú sa jej. Ona sa však takto oblieka preto, lebo sa jej to páči a chce sa tak obliekať. “Život je príliš krátky na to, aby sme ho premrhali strachom. Musíte žiť pre seba a nemyslieť na to, čo si budú myslieť ostatní.”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: