Už vie, že sa stane kráľom. Princ George oslavuje 7 rokov a Kate zverejnila nádherné fotografie

Foto: TASR archív

Budúci kráľ princ George dnes oslavuje už siedme narodeniny. Pri tejto príležitosti palác opäť zverejnil niekoľko fotografií, no zároveň sú známe nové fakty o obľúbenom členovi kráľovskej rodiny.

Ľudia po celom svete hltajú rôzne novinky o kráľovskej rodine. Pokiaľ ide o tých najmladších členov, ľudia sú zvedaví ešte viac. Portál Good To Know spracoval niekoľko zaujímavých faktov, ktoré ste o princovi možno nevedeli.

Prezývka pre kráľovnú

Asi každé dieťa veľmi rado starých rodičov volá rôznymi prezývkami. Princ George nie je výnimkou, a to napriek tomu, že jeho prastarká je kráľovná Británie. George už od dvoch rokov nazýva kráľovnú Alžbetu Gan-Gan.

Vie, že bude kráľom

Hoci ešte pred rokom až dvoma William a Kate hovorili, že malý George nevie, že sa jedného dňa stane kráľom, teraz je to už inak. Obaja rodičia sa mu snažia predstaviť myšlienku toho, že v budúcnosti bude vládnuť. Všetko sa však snažia servírovať detským spôsobom, no malý George už vie, že bude kráľom. Je si vedomý aj fotografov a fanúšikov všade, kam príde, no s pribúdajúcim vekom si uvedomuje aj svoju osobitnú úlohu v krajine.

Foto: TASR archív

Rád si uťahuje z Harryho

Počas návštevy Obamovcov v Spojenom kráľovstve sa udiala celkom veselá príhoda. Ako neskôr prezradila Michelle Obama, malý princ sa vraj svojho strýka Harryho stále pýtal, prečo je tak ticho. Nakoniec sa Harry musel Michelle priznať. “Je to trápne. Teraz sa správam slušne, ale normálne sa s Georgom naháňam po miestnosti a podobne.”

Miluje traktory

Princ William nedávno prezradil, že on a Kate sa snažia svoje deti čo najviac brať do prírody. George však miluje obľúbený nástroj poľnohospodárov, teda traktory. “Moje deti sa už hrajú na traktoroch. Je dôležité ísť von a nechať deti, aby pochopili prírodu,” povedal William.

Jeho celé meno má význam

Jeho celé meno je George Alexander Louis a má osobitý význam. George je meno otca kráľovnej Alžbety, čo z neho po zasadnutí na trón urobí Georga VII. Alexander je pocta kráľovnej Alžbete, ktorej celé meno je Elizabeth Alexandra Mary. Meno Louis je zase spojené s Williamom, ktorého celé meno je William Arthur Philip Louis, no aj so strýkom princa Philipa, lordovi Louisovi Mountbatten.

Foto: archív TASR

Má rád lietadlá

Princ George je ako jeho otec, zdá sa, že je tiež zamilovaný do lietadiel. Videli ho počas návštevy Ray International Air Tattoo, kde sa skvelo zabával. Je teda možné, že bude pilot, presne ako princ William. Vo februári Kate prezradila, že je posadnutý leteckými kadetmi a chcel by sa jedným stať.

Jeho obľúbená kniha je Hasič Sam

Možno je budúcim kráľom, ale kópia knihy Hasič Sam zostáva princovou najobľúbenejšou knihou. Tiež však miluje detskú klasiku Gruffalo od Julie Donalds, ktorú má rada aj princezná Charlotte.

Foto: archív TASR

Nemusí sa držať dekóra počas návštev

Jedna z najikonickejších fotografií princa Georga je jednoznačne tá, ktorá zachytila jeho stretnutie s Barackom Obamom, počas ktorého mal na sebe pyžamo a župan. Zdá sa teda, že hoci je stretnutie s prezidentom dôležité, nie je nič dôležitejšie ako spánok detí.

Má obľúbené filmy

Princ William prezradil, že George naozaj miluje rozprávku Leví kráľ, to však nie je všetko. Najnovšie má vraj veľmi rád aj rozprávku Ako vycvičiť draka.

Vedeli ste o týchto faktoch už aj predtým?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: