Úžasné gesto mnohých Sloveniek! Bežné ženy začali vyrábať rúška doma a toto je výsledok ich práce

Foto: Facebook (Babské veci)

Včera sme vám priniesli jednoduchý návod na to, ako si čo najjednoduchšie ušiť rúško. Zároveň sme sa vás na Facebooku opýtali, ako vyzerajú tie vaše, pokiaľ ste sa pustili do šitia.

Príspevok mal viac ako 200 komentárov s fotografiami vašich rúšok, ktoré vyzerajú naozaj fantasticky. Je jasné, že ženy na Slovensku sú šikovné a určite stojí za to, aby sme sa s vami podelili o niekoľko z nich. Zo srdca ďakujeme za každé jedno ušité rúško, ktoré niekomu pomôže.

Je naozaj chvályhodné, že sa snažíme využiť svoj voľný čas a všetky možnosti, ktoré máme, aby sme vytvorili prostriedok, ktorý nás môže ochrániť a ktorý nám pomôže skutočne udržať našich blízkych a tým aj našu krajinu, v bezpečí. Viac inšpirácií nájdete na Facebooku Babské veci.

Ako si čo najjednoduchšie vyrobiť rúško?

Potrebujete na to

  • kúsok bavlnenej látky
  • gumu
  • niť
  • špendlíky
  • šijací stroj (ak stroj doma nemáte, pokojne použite ihlu a niť)
Foto: redakcia

Postup

  • Z bavlnenej látky si vystrihnite obdĺžnik.
  • Z dlhšej strany zahnite okraje približne pol centimetra až jeden centimeter a prešite šijacím strojom.
  • Látku potom nariaste a prichyťte špendlíkmi. Aby ste riasenie zachovali, opatrne prešite látku aj z kratšej strany, popri špendlíkoch.
  • Potom už našite len gumy po bokoch rúška.

Pokiaľ doma nemáte šijací stroj, úplne stačí, keď to namiesto toho prešijete ihlou. Hoci vám to bude trvať dlhšie, účinok bude predsa len rovnaký. Ak si nie ste istá veľkosťou, môžete použiť staré rúško, ktoré máte doma a podľa toho si vyrobiť šablónu na ďalšie strihy.

Využite, čo máte doma

Na rúška môžete využiť rôzne veci, ktoré sa vám len tak povaľovali doma. Napríklad starú handru, obliečku či veci po vašom dieťati. Môžete takto vytvoriť zaujímavé prevedenia, ktoré sa budú páčiť hlavne deťom, pretože ich budú chcieť nosiť určite viac ako len tie klasické, ktoré im pripomínajú nemocnicu.

Podstatné je, aby ste nezabúdali rúška poriadne vydezinfikovať praním a následným žehlením. Myslite na to a nezabúdajte ho nosiť všade, kde je to potrebné, teda na miesta, kde sa stretáva väčšina ľudí a preventívne vždy, keď idete von. Buďte ohľaduplný k sebe a aj k ostatným ľuďom okolo vás a dodržujte pravidlá, ktoré nám umožnia dostať sa z tohto obdobia čo najskôr.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: