V Českej republike podľahlo koronavírusu už 23 ľudí, nakazených je 2942 ľudí

TASR Ešte viac

Foto: TASR/AP

V Českej republike sa nákaza koronavírusom SARS-CoV-2 do pondelka potvrdila u 2942 ľudí. Chorobe COVID-19 podľahlo 23 ľudí, uviedol podľa spravodajského servera Novinky.cz český minister zdravotníctva Adam Vojtěch.

Od pondelňajšieho rána sa počet úmrtí zvýšil o šesť. Vyliečených zostáva 11 ľudí. Pokrývku nosa a úst nebudú pri vychádzaní musieť mať deti do dvoch rokov a vodiči, ktorí sú v motorovom vozidle sami, povedal po rokovaní českej vlády Vojtěch.

Česká vláda tiež schválila nariadenie, že do karantény budú musieť ísť všetci ľudia, ktorí pricestujú do ČR. Vláda tiež do 11. apríla predĺžila zákaz maloobchodného predaja a predaja služieb v prevádzkarniach. Pôvodne platil do stredy 06.00 h. Do 11. apríla zostanú v ČR zatvorené aj reštaurácie. Do 11. apríla platí tiež obmedzenie voľného pohybu osôb.

Obmedzenie pohybu predĺžili

Obmedzenie voľného pohybu v ČR, ktoré má brániť šíreniu nového typu koronavírus, česká vláda opätovne predĺžila do 11. apríla. Doposiaľ platilo do 1. apríla. Informovala o tom na svojej webovej stránke spravodajská televízia ČT24. Česká vláda chce tiež zriadiť Centrálny riadiaci tím COVID-19. Fungovať by mal ako dočasný poradný orgán vlády.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: